70 Procent ICO z ostatniego roku to "niewypały" : Raport

70 Procent ICO z ostatniego roku to "niewypały" : Raport

30 procent tokenów z przełomu 2017-2018 nie można znaleźć na żadnej giełdzie kryptowalut.

Duża liczba ICO ma reputację bezwartościowych projektów, które nie mają nic więcej do zaoferowania poza białą księgą. Zgodnie z nowym raportem Diar, jest to doskonale odzwierciedlone w ich cenie, ponieważ tokeny walczą o utrzymanie swojej początkowej ceny, podczas gdy 30 procent ICO nie figuruje na choćby jednej giełdzie.

Margines

Zgodnie z wyżej wymienionym raportem, 70 procent tokenów kryptograficznych, które nie dotarły do ​​czołowych 100 walut na CoinMarketCap, nie spełnia oczekiwań inwestorów, spadając poniżej ich początkowej wartości. Jednocześnie ponad 30% ICO wprowadzonych na rynek w latach 2017-2018 nie figuruje na żadnej giełdzie kryptowalut. Niektórzy deweloperzy kryjący się za tymi niepublicznymi żetonami nawet nie dostarczyli informacji o dystrybucji ich, podczas gdy zgarnęli ponad 1 miliard dolarów. Wśród tych żetonów, które mają niemal zerową płynność, jest kilka popularnych projektów takich jak Bancor, który w lutym wzrósł o 150 milionów dolarów.

Z naszych informacji wynika, że ponad 800 ICO przeszło już załamanie w ciągu zaledwie 18 miesięcy. Tymczasem powszechnie uważa się, że malejące zainteresowanie ICOs jest nierozerwalnie związane z pogrążającą się ceną Ethereum.

Wprowadzające w błąd liczby

Podczas gdy CoinMarketCap pokazuje, że rynek kryptograficzny ma obecnie wartość 212 milionów dolarów, Diar stwierdza, że ​​lwia część tej sumy jest przypisana do pięciu największych monet wraz ze stablecoinami. Całkowity limit rynkowy prawie 2 000 innych monet notowanych na CMC nie przekracza 35 milionów dolarów.

Kolejnym wnioskiem z tego badania jest to, że duża liczba ICO, które miały miejsce w 2017 roku, jest teraz warta łącznie mniej niż 2,2 miliarda dolarów.

Najwięksi przegrani

Wspomniany wyżej Bancor szybko zyskał na popularności w 2017 roku, po zebraniu 150 milionów dolarów w ciągu kilku godzin, ale zdecentralizowana wymiana “odporna na kradzież” ucierpiała z powodu poważnego włamania, w wyniku którego skradziono ponad 12 mln dolarów. Innym ważnym przykładem jest Sirin Labs, który jeszcze nie wydał pierwszego na świecie telefonu Blockchain. Pomimo wysokiej zbiórki w wysokości 158 mln $ i posiadania sławnego ambasadora marki Lionela Messiego, firma nie mogła powstrzymać swojej ceny żetonów od “utonięcia”.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *