Amazon i inne globalne firmy z technologią blockchain

Amazon i inne globalne firmy z technologią blockchain

Dzisiaj nikt już nie ma złudzeń co do rozwoju Blockchain na świecie i faktu, że firmy dążą do przodu w tej rozwijającej się technologii. Dwie globalne korporacje Microsoft i Amazon mają podobną strukturę jeśli chodzi o zespół ludzi z rewolucyjnymi pomysłami, którymi w dużej mierze kierują założyciele – Bill Gates i JeffBezos.

Amazon to firma, która zrewolucjonizowała przestrzeń e-commerce i szuka przeboju. Działania są bardzo sprecyzowane i podobnie do tych z bankowości, gdzie istnieje pośpiech, aby uzyskać blockchain zorientowany i użyteczny.

Amazon jest już w trakcie rywalizacji z IBM i Oracle z własną ofertą “blockchain-as-a-service”. Struktury blockchain dla Ethereum i Hyperledger. Zdecentralizowane aplikacje oparte na blockchain są opracowywane w różnych formach.

Zasadniczo użytkownicy mogliby to zrobić za pomocą narzędzia CloudFormation szablonu Amazon Web Services (AWS), aby uniknąć czasochłonnego ręcznego konfigurowania ich sieci blockchain.

Inne firmy wchodzące w przestrzeń Blockchain

Oracle, druga co do wielkości firma programistyczna na świecie niedawno zaprezentowała produkty blockchain, które chce ukazać w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Duże firmy również angażują się w blockchain w różnych łatwych, kształtach i formach. Huawei z telefonami z wbudowanym portfelem Bitcoin; Samsung z blockchainem dla globalnego łańcucha dostaw; hiszpańska grupa bankowa BBVA stała się pierwszym globalnym bankiem, który udzielił kredytu na blockchainie, a przypadki użycia nadal rosną na całym świecie.

Dlaczego Blockchain i kryptowaluty ?

Nie tak dawno temu ludzie nazywali Bitcoin modą, oszustwem i czymś, co nie potrwa długo. Te głosy zostały nieco uciszone, ponieważ nawet banki, jeden z największych krytyków kryptowalut, zdają sobie sprawę, że muszą być na czele tej nowej technologii.

Technologia Blockchain, choć nieodłącznie związana z kryptowalutami, ma również wiele aplikacji dla innych sektorów. Te aplikacje są badane i oceniane.

Firmy takie jak Microsoft, Amazon, Samsung, Huawei i inni, wszyscy zdają sobie sprawę, że przy tych wszystkich możliwościach byłoby nieracjonalne nie angażować się w technologię.

Wiceprezes AWS, Jeff Barr, wyjaśnił :

Niektóre osoby, z którymi rozmawiam, widzą blockchain jako podstawę nowego systemu monetarnego i sposób na ułatwienie płatności międzynarodowych. Inni postrzegają blockchain jako rozproszoną księgę i niezmienne źródło danych, które można zastosować do logistyki, łańcucha dostaw, rejestracji gruntów, crowdfundingu i innych przypadków użycia. Tak czy inaczej, jasne jest, że istnieje wiele intrygujących możliwości i pracujemy, aby pomóc naszym klientom w bardziej efektywnym wykorzystaniu tej technologii

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *