Amir Sarhangi z Google dołącza do Ripple

Amir Sarhangi z Google dołącza do Ripple

Ripple Labs, firma technologiczna odpowiedzialna za protokół płatności Ripple, zatrudniła ostatnio Amira Sarhangiego na stanowisko wiceprezesa ds. Produktów, donosi Reuters. Sarhangi zyskał na popularności w Google, gdzie stał na czele wdrożenia opartej na RCS aplikacji do przesyłania wiadomości Android.

Rozstanie z Google

Według raportu, Ripple bardzo entuzjastycznie odnosi się do byłego szefa RCS w Google, który łączy z nimi siły. Założyciel firmy z San Francisco twierdzi, że doświadczenie Sarhangiego przyda się w budowaniu RippleNet, globalnej sieci zasilanej przez Blockchain, która ma na celu zjednoczenie banków i dostawców usług płatniczych.

W tej chwili nie wiadomo, kto zastąpi Sarhangiego w Google, ponieważ gigant technologiczny nie dostarczył żadnych informacji Reuterowi. Dołączył do olbrzyma technologicznego w 2015 roku, aby pracować nad nowym standardem RCS, który ma zastąpić SMSy. Wcześniej ujawnił, że jego nowa aplikacja uruchomi tak zwany “efekt kuli śnieżnej”, gdy więcej firm wejdzie na pokład dzięki nowej technologii (smartfony Apple nie obsługują RCS, co utrudnia jego przyjęcie).

Czy gigantyczne firmy technologiczne tracą swój urok ?

Tymczasem Google stopniowo “rozgrzewa” się do adaptacji krypto. Jak donosiliśmy we wrześniu, Google zdecydowało się wycofać zakaz reklam kryptowalut, który został ostro skrytykowany przez społeczność. Jednak firma Google podjęła decyzję w sprawie górników kryptowalut. Firma wytyka krypto nadmierne zużycie energii w ich najnowszej reklamie, twierdząc jednocześnie, że krypto nie jest “prawdziwymi pieniędzmi”.

Podczas gdy stanowisko Google’a w sprawie kryptografii pozostaje dość niejednoznaczne, utalentowani programiści opuszczają wysoko opłacane miejsca pracy, aby stać się częścią branży kryptowalut. Niedawne zatrudnienie w firmie Ripple udowadnia, że “​​starsze” firmy technologiczne stopniowo tracą, a startujące krypto firmy o wartości miliarda dolarów, takie jak Ripple, stają się bardziej atrakcyjne dla rządnych ciągłych wyzwań młodych entuzjastów technologicznych.

W marcu Bloomberg poinformował, że Google pracował już nad nową technologią opartą na technologii Blockchain, aby dogonić konkurencję.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *