Ankieta: 44 procent Rosjan słyszało o kryptowalutach

Ankieta: 44 procent Rosjan słyszało o kryptowalutach

Rosjanie nie wiedzą co to kryptowaluty

Specjaliści rosyjskiej firmy badawczej Romir , przeprowadzili ankietę wśród 1500 dorosłych, w wieku 18 lat i więcej, z różnych regionów Federacji Rosyjskiej, aby dowiedzieć się, jak bardzo istotną kwestią dla Rosjan są kryptowaluty. Spośród tych respondentów 44 procent słyszało o krypto, 13 procent oświadczyło, że dobrze je rozumie, a 56 procent nie wiedziało, co to słowo oznacza. Wśród osób, które dobrze znają cyfrowe pieniądze, mężczyzn było dwa razy więcej od kobiet – 18 procent w porównaniu do 9 procent. Z osób znających kryptowaluty tylko 2% stwierdziło, że posiada monety cyfrowe, a 11% stwierdziło, że ma w planach nabycie takich aktywów. Pomimo ogromnej różnorodności kryptowalut, potencjalni rosyjscy inwestorzy interesują się głównie Bitcoinem i Ethereum.

Taki wynik nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę, że Rosjanie często tracili pieniądze, biorąc udział w różnych programach wzbogacania lub kiedy rubel spadł na wartości z powodu kryzysów gospodarczych, stwierdza Andrey Milekhin, prezydent Romir

Biedni Rosjanie bardziej świadomi krypto od bogatych

Według naukowców z Romir, respondenci z niższego przedziału dochodów – mniej niż 10 000 rubli (~ 160 USD) miesięcznie na członka rodziny – są bardziej skłonni do zrozumienia kryptowalut (38 procent), w porównaniu do grupy bogatych – tych z 25 000 rubli na członka rodziny (26 procent).

Badanie wyraźnie pokazuje, że kryptowaluty nie stały się jeszcze znaczącym instrumentem finansowym, a pamięć kulturowa społeczeństwa rosyjskiego wciąż odzwierciedla bolesne doświadczenie strat spowodowanych przez wcześniejsze schematy.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *