Austriacka giełda Bitpanda poszerza swoją ofertę o IOTA

Austriacka giełda Bitpanda poszerza swoją ofertę o IOTA

Europejska giełda Bitpanda ogłosiła, że od 14 czerwca umożliwi inwestorom handel IOTA na swojej platformie.

Bitpanda jest europejską platformą handlową do kryptografii zarejestrowaną w Wiedniu od 2014 roku. Firma ma ponad 60 pracowników i 850 000 klientów. Użytkownicy mogą nie tylko kupować kryptowaluty za Euro, ale także korzystać z szerokiej gamy metod płatności, takich jak Visa, Mastercard, OKPay, Skrill, PayPal oraz wiele innych. Obecnie giełda oferuje handel takimi walutami jak: Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin, Bitcoin Cash i Ripple.

Zgodnie z informacją opublikowaną na twitterze, od 14 czerwca giełda umożliwi handel kryptowalutą IOTA w stosunku do Euro. Do tej pory IOTA była przedmiotem obrotu w stosunku do euro jedynie w CoinFalcon i Bitfinex. IOTA jest również dostępna na największej na świecie giełdzie kryptowalut, Binance jednak można ją kupić jedynie za pomocą Bitcoina, Ethereum oraz Binance coin(BNB).

Obecnie IOTA jest 9 największą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji na poziomie prawie 5 miliardów dolarów. Działa na własnym Blockchainie o nazwie Tangle, który został stworzony do pracy z tak zwanymi inteligentnymi gadżetami.

W ostatnim czasie w projekcie IOTA dzieje się bardzo wiele pozytywnych rzeczy. Firma niedawno podpisała memorandum of Understanding z norweską grupą finansową DNB ASA w celu zbadania możliwości wykorzystania Tangle w nowych produktach bankowych. Takie ruchy sprawiają, że pozycja IOTA na rynku kryptowalut powinna się wzmocnić.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *