Bartłomiej Lalek BlockchainHotels : nadszedł czas na stworzenie nowych hoteli dla nowej generacji podróżnych

Bartłomiej Lalek BlockchainHotels : nadszedł czas na stworzenie nowych hoteli dla nowej generacji podróżnych

W miniony piątek w Gdańsku odbyła się konferencja „BlockYard2018”. Przyciągnęła ona do CENTRUM STOCZNIA GDAŃSKA liczną grupę pasjonatów nowych technologii oraz sporą grupę wystawców i prelegentów. Podczas przerw mieliśmy możliwość porozmawiania z bardzo interesującymi partnerami konferencji.

Przedstawiamy krótki wywiad z Bartłomiejem Lalkiem, COO firmy Blockchain Hotels.

Przede wszystkim przedstaw nam firmę, czym się zajmujecie, jaki macie plan rozwoju oraz najbliższe cele.


Bartłomiej Lalek: Wyobraź sobie sieć hoteli, z placówkami zlokalizowanymi w najpiękniejszych miejscach na świecie i ośrodkach miejskich, takich jak Puerto Rico, Bahama, Miami czy San Francisco. Hotele służą społeczności pionierów branży blockchain i cyfrowych nomadów, zapewniając im miejsce do życia, pracy, podróży i współpracy.
Hotele Blockchain to nowa perspektywa i przeobrażenie branży hotelarskiej. Najbardziej innowacyjna, pełna rozrywki sieć hoteli na świecie, szybka do skonfigurowania przy użyciu nowych technologii modułowych. Przyjazne dla środowiska, niezależne od energii elektrycznej inteligentne udogodnienia wspierające sieć Blockchain na całym świecie, zapewniają jedyne w swoim rodzaju doświadczenie hotelowe łączące zabawę i innowacyjność.

Czy macie plan rozwoju na nasz kraj, może współpracę z istniejącymi już sieciami, podłączanie się pod ich infrastrukturę czy budowa swojej niezależnej sieci ?


Bartłomiej Lalek: Na tym momencie realizacji skupiamy się na lokalizacjach takich jak Puerto Rico, San Francisco czy Bahamy. Chcielibyśmy stworzyć niezależną sieć hoteli, własną markę, ale nie ukrywam, że liczymy na współpracę z globalnymi markami, ale nie tylko – każda mała marka może obsługiwać płatności naszą walutą. Nawet mały hotel pod Warszawą będzie mógł przyjmować płatności w Hotel Coinach. Chcemy być pionierami w swojej dziedzinie,wyznaczać nowe trendy i nowe standardy hotelarskie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Czujemy, że nadszedł czas na stworzenie nowych hoteli dla nowej generacji podróżnych. Dla tych, którzy uważają się za obywateli świata, dla ludzi, którzy chcą globalnej waluty i globalnych zmian. Dla wszystkich tych, dla których podróże do nowych miejsc i poznawanie nowych kultur są kamieniem węgielnym tożsamości. Obecne hotele nie są przystosowane dla tego typu podróżników. Nie są stworzone do tego, aby się bawić, poznawać nowych ludzi, pracować zdalnie. Nasz projekt zapewnia te wszystkie udogodnienia i nowoczesne rozwiązania.

Opowiedz nam o zespole, który jak teraz wiemy, odpowiada za bardzo ciekawy projekt.


Bartłomiej Lalek: Pracujemy w rozproszonym międzynarodowym zespole. Na ten moment siedziba główna zlokalizowana jest w Polsce, w Warszawie. Założycielami są dwaj Polacy: Paweł Alva Nazaruk oraz Robert Szymański. Paweł posiada duże doświadczenie w kampaniach marketingowych i wprowadzaniu produktów na rynek. Jest autorem bestsellera “Inwestycyjne przebudzenie”. Robert to doświadczony przedsiębiorca i inwestor.
W chwili obecnej cały nasz zespół liczy 21 osób, doświadczonych ekspertów w swoich dziedzinach – począwszy od działu obsługi klienta i społeczności, przez wspaniałych architektów i grafików (którzy realizują wszystkie wizualizacje), dział marketingu i wideo (który odpowiada za to co widzimy w internecie), do działu operacyjnego – który realizuje wszystkie kluczowe sytuacje w firmie. W chwili obecnej budujemy osobny zespół, który będzie odpowiadał za budowę hotelu i wszystkie sprawy organizacyjne w tej kwestii.
Jednak zespół to nie tylko pracownicy. Na nasz wspólny sukces pracują również nasi doradcy m.in.: Jonathan Chester (Bitwage), James Waugh (blueblock.io) czy Marcin Strągowski (RD Labs).


Jako polski portal informacyjny chcielibyśmy wiedzieć co możecie zaoferować Polakom ?


Bartłomiej Lalek: Przede wszystkim chcielibyśmy, aby stali się oni naszymi stałymi gośćmi. Zapraszamy również do zaangażowania w rozwój projektu przez wsparcie ICO oraz kupno certyfikatów hotelowych. Każdy może partycypować w projekcie poprzez zakup naszej kryptowaluty – dzięki której będzie mógł w przyszłości płacić za usługi w naszych hotelach lub po prostu zarobić na sprzedaży poprzez giełdy. Natomiast certyfikaty hotelowe to gratka dla tradycyjnych inwestorów, którzy np. inwestują w nieruchomości. Ogólnie mówiąc, dzięki temu będą mogli zakupić swój pokój hotelowy i zarabiać na wynajmie. Jest to bardzo popularny model na zachodzie, który wkracza również do naszego kraju.


Czy nazwa Blockchain Hotels nawiązuje ogólnie do technologii blockchain czy będzie możliwość także płatności w nich kryptowalutami ?


Bartłomiej Lalek:  Oczywiście nazwa nie jest przypadkowa. Technologię Blockchain będziemy wykorzystywać na potrzeby zdecentralizowania danych gości i systemu płatności, zapewniając tym samym bezpieczeństwo wszystkich transakcji hotelowych. Nasze hotele będą miały własne centra danych z mocą obliczeniową, aby właśnie wspierać technologię Blockchain. Oprócz tego posiadamy własną kryptowalutę – Hotel Coin, która stanowić będzie podstawową metodę płatności we wszystkich hotelach sieci Blockhchain Hotels na całym świecie. Klienci będą mogli płacić w dowolnej walucie fiducjarnej, która zostanie wymieniona na Hotel Coin (HCI).


Jaka jest największa przewaga, która będzie odróżniać Was od reszty sieci ?


Bartłomiej Lalek: Myślę, że tych cech jest cały szereg, z czego kilka już wymieniłem odpowiadając na dotychczasowe pytania. Chcemy iść z duchem czasu, jak wspomniałem, wyznaczać trendy i spełniać oczekiwania społeczności cyfrowych nomadów, ludzi których wyborem życiowym była praca zdalna w połączeniu z podróżami. Chcemy być miejscem w pełni dostosowanym do pracy, ale dostarczającym dużo radości i zabawy. Miejscem, gdzie można czuć się swobodnie i bezpiecznie. W hotelu typu Paradise będzie największy na świecie Slip N Fly, sztuczna inteligencja, kilka boisk, basen, miejsca co-workingowe, restauracja, miejsca do ćwiczeń (np. jogi) czy wypożyczalnia skuterów wodnych. Dodatkowo oprócz własnej kryptowaluty, możliwości płatności w walutach fiducjarnych, wykorzystaniu technologii blockchain, zdecentralizowanych baz danych, warto wspomnieć o możliwości udziału inwestorów w zyskach z wynajmu pokoi dzięki nabyciu tzw. „Certyfikatu pokojowego”. Hotele Blockchain będą w pełni niezależne od tradycyjnych źródeł energii i wody, w pełni ekologiczne i wykorzystujące odnawialne źródła, a zarazem w pełni nowoczesne. Przede wszystkim mają być miejscem dostępnym na każdą kieszeń. Budujemy miejsca do których sami chcielibyśmy się udać i w których sami chcielibyśmy przebywać.


Jeśli chodzi o Waszą kryptowalutę. Jak chcecie się zabezpieczyć przed wahaniami kursowymi, które na dzień dzisiejszy są normą na rynku krypto?


Bartłomiej Lalek: Obecnie w fazie Pre-ICO zaczęliśmy od ceny 8 centów, na koniec ICO natomiast ma ona być na poziomie 17 centów. W tym momencie Hotel Coin (HCI) będzie dodana na giełdy kryptowalutowe, co oczywiście narazi ją na wahania kursu. Jednak żeby to zminimalizować, pozostawiamy część kryptowalut na naszym portfelu,, aby zapewnić walucie jak najlepszą płynność. Dodatkowo tworzymy sieć hoteli, więc dzięki napływającej ilości klientów będziemy generować duży popyt, dzięki temu nasza waluta będzie miała swoją wartość i będzie rosnąć lub trzymać swoją cenę na giełdach. Dodatkowo liczba naszych coinów jest ograniczona – jest bardzo ważne jeśli chodzi o utrzymanie ceny.


Jak wygląda aktywność społeczności zaangażowanej w Wasz projekt ?


Bartłomiej Lalek: Pierwsza faza rozpoczęła się w lutym, gdy nasza społeczność na Telegramie liczyła 600 osób. Był to okres bardziej testów niż rzeczywistej zbiórki środków. Jak się jednak okazało w bardzo krótkim czasie zdołaliśmy pozyskać ponad 1.5 miliona. 30 kwietnia startuje kolejna zbiórka podczas której planujemy zebrać maksymalnie 2 miliony dolarów. Co ciekawe, w lutym nasza społeczność, jak wspomniałem, wynosiła 600 osób, na ten moment jest ich już ponad 13 tysięcy i to tylko na telegramie. Główne ICO rusza 1 czerwca i będzie trwało miesiąc, do tego czasu chcemy powiększyć naszą społeczność przynajmniej dwukrotnie.


Kiedy możemy spodziewać się startu budowy pierwszych hoteli Blockchain Hotels ?


Bartłomiej Lalek: Planujemy budowę pierwszego hotelu w 2019 roku, jakiego typu to będzie (City czy Paradise) to kwestia naszego wyboru. Poza zebraniem odpowiednich ilości środków, musimy jeszcze zadbać o odpowiednie rozwiązania technologiczne i architektoniczne, bardzo ważnym elementem są również wszystkie regulacje prawne w krajach budowy. Działki pod budowę hoteli mamy już wybrane. Także jeśli zakończymy wszystkie prawne i technologiczne rozwiązania, to kierujemy wszystkie zebrane środki na budowę naszej sieci hoteli. Muszę też wspomnieć, że firmy z którymi współpracujemy (Giant Containers, Sundog Structures, Suzhou Tiandi) są najlepszymi firmami na świecie w swojej branży. Nasze rozwiązania są również bardzo nowoczesne i innowacyjne – dlatego jesteśmy w stanie zbudować hotel na 300 miejsc noclegowych w zaledwie jeden miesiąc. Jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani i mamy odpowiedni zespół ludzi.


Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam powodzenia. Jesteśmy dumni, że Polacy prężnie rozwijają się w tej nowej technologii i implementują rozwiązania do swoich pomysłów. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas.


Bartłomiej Lalek: Dziękuję, ja także życzę powodzenia w rozwoju serwisu CryptoFakty

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *