Bitcoin może osiągnąć 50 000 USD do końca 2018 i 500 000 USD do 2024 roku

Bitcoin może osiągnąć 50 000 USD do końca 2018 i 500 000 USD do 2024 roku

Eksperci wierzą, że kryptowaluty z czołowych miejsc rankingów osiągną nowe maksimum w 2018 roku oraz kolejnych latach.

Psychologia a cena

Według Anthony’ego Pompliano, Bitcoin osiągnie 50 000 $ do końca 2018 roku.

W ostatnim tweecie partner w Morgan Creek Digital Assets zadeklarował, że pozostałe miesiące roku będą interesujące z perspektywy zmiany cen.

Pompliano opiera swoją prognozę cen BTC na trzech głównych parametrach: psychologii człowieka, ETF i inwestorach instytucjonalnych.

Jeśli chodzi o ludzką psychikę, Pompliano dostrzegł namacalny szum i podekscytowanie na rynku, gdy nastąpi jakikolwiek pozytywny ruch cenowy – jak miało to miejsce w tym tygodniu. Powiedział również, że ludzie zazwyczaj lubią okrągłe liczby, co prowadzi do pozytywnego pchnięcia między wartością każdego tysiąca.

W przypadku ETF Pompliano wyraził wątpliwości co do zatwierdzenia w 2018 r. Jednak możliwość ETF jest wystarczająca, aby katalizować pozytywne nastroje na rynku. Tak więc posiadacze są mniej skłonni do sprzedaży w nadziei znacznego wzrostu cen.

Jeśli chodzi o inwestorów instytucjonalnych, Pompliano informuje, że zaczynają coraz poważniej interesować się i zagłębiać w rynek krypto. Na początku miesiąca Barry Silbert z Digital Currency Group (DCG) ujawnił, że sami od jakiegoś czasu przeprowadzają transakcje BTC. Jednak brak narzędzi powierniczych i przejrzystych regulacji uniemożliwiło im pełne zaangażowanie się w obrót rynkiem funduszy hedgingowych.

DMI pokazuje prognozę ceny

Według wskaźnika Bitcoin Directional Movement Index (DMI), ostatnia runda cenowa jeszcze nie dobiegła końca.

Wskaźnik DMI pokazuje stopień rozbieżności między dodatnim i ujemnym wskaźnikiem DMI jako wskaźnikiem trendu cenowego aktywów, który jest wyrażany jako średni wskaźnik kierunkowy (ADX).

 

 

Obecnie ADX dla BTC wynosi prawie 25 – co jest pozytywnym znakiem dla byków.

Niższy ADX oznacza bezpośrednie przecięcie dodatniego i ujemnego DMI, co często powoduje spadek ceny. Ostatnie skrzyżowanie obu DMI miało miejsce w maju, a do końca czerwca najwyższa pozycja kryptowaluty spadła o ponad 30 procent.

Kontynuacja trendu wykładniczego wzrostu ceny rocznej

Dla Mariana Creek CEO Marka Yusko, Bitcoin nadal będzie silna, nawet za sześć lat.

W tweecie z kwietnia 2018 r. Yusko dostarczył kroczącą prognozę, która pod koniec 2024 r. podaje cenę Bitcoina na poziomie 500 000 USD.

Dla Yusko paraboliczna natura historii cen Bitcoin oznacza, że jej cena rośnie z każdym rokiem.
Yusko powiedział:

Nie sądzę, że potrzebujesz wielkiego wydarzenia i widziałeś je w ciągu ostatnich kilku tygodni, prawda? Jak tylko cena zacznie rosnąć ci, którzy czekali na uboczu, aby upewnić się, że rynek niedźwiedzi dobiegnie końca, są gotowi do wskoczenia do środka, a gdy już zacznie się poruszać, to mocno przyspiesza, i wtedy dostaniesz te ruchy paraboliczne.

 

Logarytmiczny wzrost cen Bitcoina jest dobrze ugruntowany, a Yusko odwołuje się do niego w swojej obronie prognozy cenowej w wysokości 500 000 USD.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *