Bitcoin w popularnej grze The Simpsons: Tapped Out

Bitcoin w popularnej grze The Simpsons: Tapped Out

Bitcoin podejmuje kolejne kroki zmierzające do masowej adopcji, które pojawiają się w popularnej grze The Simpsons: Tapped Out

The Simpsons: Tapped Out to bardzo popularna gra na urządzenia mobilne (iOS i Android), która została stworzona na podstawie amerykańskiego serialu animowanego The Simpsons. Gra została wprowadzona na rynek w 2012 przez EA Mobile, który jest zarówno autorem jak i wydawcą. Szacuje się, że od czasu swojej premiery zarobiła ponad 130 milionów dolarów.

Gra rozpoczyna się tak jak zwykle, czyli Homer zaniedbuje swoją pracę, grając w gry mobilne zamiast monitorować elektrownię jądrową Springfield. W nowym zadaniu dodanym do gry w tym tygodniu, zwanym Crypto Cool, gracz musi sprawić, by Martin wielokrotnie wspomniał o blockchain’ie(nie wyjaśniając nawet, co to jest). W pewnym momencie podczas rozmowy padają takie słowa: “I mined some bitcoin with my computer, and then the value went through the roof”. Martin mówi, również, że nigdy nie słyszał o blockchain’ie, aż do zeszłego tygodnia, jednak teraz zachowuje się jak ekspert od tego.Po wykonaniu tego zadania, gracz zostanie poproszony o zachęcenie trzech młodych ludzi do kopania bitcoin’a na swoich komputerach.

Bitcoin nie tylko w Tapped Out

W nowym komiksie, napisanym przez Toma Taylora i zilustrowanym przez RB Silva, polowanie Marvela na Wolverine: Adamantium Agenda(2018) #1 , zawiera także odniesienie do bitcoin’a.

Również w najnowszym odcinku 7 sezonu 5 w serii “Krzemowej Doliny” HBO, kryptowaluty stały się głównym tematem.

Takie ruchy jak popularne formy medialne, pomagają demistyfikować kryptowaluty i sprawiają, że są one znacznie łatwiej dostępne i łatwiejsze do spożycia przez media głównego nurtu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *