Bitfinex ściąga informacje podatkowe, które mogą być przekazywane do urzędów innych krajów

Bitfinex ściąga informacje podatkowe, które mogą być przekazywane do urzędów innych krajów

Bitfinex, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, ogłosiła, że wymaga od użytkowników podania informacji podatkowych, które zostaną przesłane na Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI), które następnie mogą przekazać je z organom podatkowym kraju klienta.

Wiadomość została wysłana do użytkowników Bitfinex. Zostało to potwierdzone przez oficjalne konto na Twitter – Bitfinex. Natomiast jak twierdzą zostało to stargetowane do użytkowników, którzy według nich mieli obowiązek ujawniać się z powodów podatkowych.

Komunikat Bitfinex

Whalepool konto które zrzesza społeczność daytraderów skupionych głównie na bitcoinie i innych kryptowalutach ujawniło dziś komunikat Bitfinex. Komunikat nakreślił, że Bitfinex jest zobowiązany do zgłaszania pewnych informacji o kontach do rządu BVI.

Ponadto wyjaśnili, że zebrane informacje można następnie wymieniać z organem podatkowym kraju zamieszkania klienta. Następnie w wiadomości podano:

“Zgodnie z prawem BVI, jesteśmy zobowiązani do uzyskania pełnej dokumentacji od naszych klientów w celu ustalenia siedziby podatkowej każdego klienta.”

 

Selekcja klientów

Tweet Whalepool kierujący osoby, które nie chcą narazić się na udostępnianie informacji, w ramach pokojowego protestu do wycofania środków z giełdy został szybko skomentowany przez oficjalne konto Bitfinex. Sprecyzowali, że to komunikat obejmuje wyznaczą grupe użytkowników.

Częścią problemu jest to, że wymóg, który został właśnie wysłany do konkretnych użytkowników, wymaga, aby informacja została dostarczona w ciągu siedmiu dni.

Problem rządowy – podatek

Opodatkowanie kryptowalut jest od jakiegoś czasu kwestią sporną, ponieważ wiele rządów nie ma pewności, jak uregulować ten segment rynku. Anonimowy charakter cyfrowej przestrzeni walutowej utrudnia śledzenie i rejestrowanie funduszy oraz ich wzrostów.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *