Blockchain lekarstwem na niszczenie środowiska

Blockchain lekarstwem na niszczenie środowiska

Według Breakera, Blockchain może z łatwością rozwiązać obecne “wąskie gardła” w branży owoców morza – przełowienie, błędne znakowanie itp. Tymczasem Kat Leigh, która prowadzi projekt nazwany FishcoinOA, chce użyć Blockchain, aby poradzić sobie z jedną z największych katastrof ekologicznych – zakwaszeniem oceanów.

Zrozumienie zakwaszenia oceanów

Jak donosiliśmy niedawno, globalny ekobiznes nurkuje głęboko w Blockchain z amerykańskim technologicznym gigantem IBM uruchamiającym własny produkt do śledzenia żywności, który jest już wykorzystywany przez wielkie światowe korporacje takie jak Walmart i Carrefour. Teraz Blockchain jest gotowy do walki z zakwaszaniem oceanów.

Zakwaszenie oceanów jest problemem ekologicznym na dużą skalę, spowodowanym emisją CO2, która obniża poziom pH oceanu. Organizmy rybne borykają się z warunkami kwaśnymi; chociaż jest mało prawdopodobne, aby ocean zamienił się w rzeczywisty kwas, spadający poniżej pH 7,0. Mając to na uwadze, oczekuje się, że globalna gospodarka straci do 1 bln USD z powodu zakwaszenia oceanów.

Rybacy i Fishcoin

Podczas wywiadu Leigh stwierdziła, że ​​zakwaszenie oceanów jest szczególnie przebiegłe, ponieważ jest bardzo trudne do wykrycia z powodu licznych czynników wpływających na chemię oceanu. Celem projektu FishCoinOA jest zbieranie wszelkiego rodzaju informacji związanych z problemem.

Wszystkie dane są zbierane za pomocą małych czujników podłączonych do telefonów rybaków. Aby wskazać lokalizację odczytów, wystarczy włączyć GPS na smartfonie. Rybacy, którzy przekazują cenne informacje – dane o połowach, pochodzenie itp. – do sieci, są nagradzani żetonami Fishcoin. Ponieważ wykrycie zakwaszenia oceanów wymaga stałej łączności, te żetony można wymienić na dowolny plan danych GSMA.

Dlaczego Blockchain?

Nic więc dziwnego, że Leigh twierdzi, że głównym powodem, dla którego zdecydowali się na wdrożenie Blockchain, jest nieodwracalny charakter tej technologii. Twierdzi, że Blockchain może potencjalnie zapewnić identyfikację w branży “nieprzejrzystej”. Ponadto, pomimo faktu, że każdy może zobaczyć dane zapisane w księdze rachunkowej, istnieje możliwość przyznania zezwolenia wybranym osobom.

Zapoznając się z koncepcją Blockchain, Leigh zdała sobie sprawę, że może przekształcić “całą strukturę gospodarczą”. Globalny sektor bankowy spodziewa się wzrostu o 11,1 bln $ w ciągu ośmiu lat z powodu rozwiązań opartych na technologii Blockchain.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *