CEO Binance : dotychczasowa technologia Blockchain nie jest wystarczająco wydajna

CEO Binance : dotychczasowa technologia Blockchain nie jest wystarczająco wydajna

Changpeng Zhao, dyrektor generalny wiodącej giełdy kryptowalutowej Binance, ma pewność, że obecnie istniejąca technologia Blockchain nie jest wystarczająco wydajna, aby osiągnąć długotrwały sukces. Podczas wywiadu Zhao poruszył także tematy związane z przyszloścą decentralizacji oraz plotek o przejęciu Coinbase.

Sukces przede wszystkim

Na ten moment cała branża z zapartym tchem czeka, aby sprawdzić, czy EOS lub jakakolwiek inna platforma wykorzystująca inteligentne kontrakty będzie w stanie zdetronizować Ethereum w najbliższej przyszłości. Jednak Zhao ma inne podejście – jest pewien, że istniejące Blockchainy ogólnego przeznaczenia przekazują swoją dominację specjalistycznym rozwiązanią. Dyrektor wykonawczy zauważa podobieństwo między Blockchainem i sprzętem górniczym: chipy ASIC, które są specjalnie zaprojektowane do celów górniczych, stopniowo zastępują układy GPU. Podobnie wyspecjalizowany Blockchain ze stworzonymi na zamówienie księgami doprowadzi w końcu do spowolnienia Ethereum i EOS ze względu na ich niską prędkość.

Decentralizacja jakiej jeszcze nie znamy

Zhao przyznaje, że zdecentralizowane aplikacje (dApps) są wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Z tego powodu nie są wystarczająco przyjazne dla użytkowników w celu ich powszechnego przyjęcia. Jednak, jak twierdzi, możemy spodziewać się wielu nowych dApps, które ujrzymy już w 2020 r. Obejmą one takie dziedziny, jak : wiadomości, gry i e-commerce.

Relacje z Coinbase

Zhao, stojący za największą giełdą kryptowalut, twierdzi, że nie ma żadnych pretensji do innych platform. Pomimo powszechnego przekonania, że rynek kryptografii jest przesycony, jest pewien, że zawsze jest miejsce na zdrową konkurencję. Dyrektor Binance szczególnie wspomniał o Coinbase, mówiąc, że ma bardzo dobre relacje z wiodącą amerykańską giełdą. Co więcej, Zhao docenia fakt, że firma Briana Armstronga włożyła tyle wysiłku w legitymizację kryptowalut w USA.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *