CEO Ripple: XRP jest bardzo wyraźnie zdecentralizowany

CEO Ripple: XRP jest bardzo wyraźnie zdecentralizowany

W wywiadzie, który odbył się niedawno na konferencji Swell, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że XRP “jest bardzo wyraźnie zdecentralizowany.” Była to odpowiedź na liczne zarzuty, że XRP jest scentralizowanym zasobem, ponieważ większość tokenów jest zamrożona w “skarbcu” Ripple, co podsyciło opinie, że firma może manipulować rynkową stawką monet.

Główny szef Ripple uważa, że ​​wielu ludzi rozpowszechnia dezinformację wyłącznie ze względu na swoje interesy ekonomiczne. Podkreślił, że ​​fakty są jasne i mówią same za siebie, ponieważ każdy może sprawdzić ekosystem XRP i jeśli Ripple robi coś, co nie leży w najlepszym interesie środowiska XRP, reszta ekosystemu niewątpliwie może ich zignorować.

Czy XRP jest scentralizowany czy zdecentralizowany? Jest bardzo wyraźnie zdecentralizowany. Ja, jako dyrektor generalny firmy, nie mogę kontrolować księgi XRP. Nie mogę zmienić transakcji. Każdy może uczestniczyć w ekosystemie XRP, a jeśli Ripple robi coś, co nie leży w najlepszym interesie środowiska XRP, reszta ekosystemu może nas zignorować

Brad Garlinghouse dodał, że Bitcoin staje się bardziej scentralizowany, ponieważ tylko trzech “mega-górników” z siedzibą w Chinach, może kontrolować jego blockchain.

Podczas gdy wydobywanie Bitcoinów może być scentralizowane geograficznie, krytycy uważają, że własność XRP jest jeszcze bardziej scentralizowana, ponieważ nawet po sprzedaży tokenów XRP, przez kilka lat Ripple wciąż posiada większość całkowitej podaży tej kryptowaluty. Twierdzą również, że niezależnie od tego, czy zgadzają się z zaświadczeniem Ripple’a(że ​​nie stworzyli oni XRP), nie można zaprzeczyć, że firma Ripple i jej założyciele otrzymali 100% żetonów XRP (zwanych również “Ripple Credits”), gdy sieć została uruchomiona.

Kończąc dyskusję, Garlinghouse powiedział:

Ripple to scentralizowana firma inwestująca w zdecentralizowaną technologię, w taki sam sposób, w jaki Amazon zainwestował w TCP / IP

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *