CEO Sberbank: Rządy nie są jeszcze gotowe, by pozwolić krypto na zdobycie masowej adopcji

CEO Sberbank: Rządy nie są jeszcze gotowe, by pozwolić krypto na zdobycie masowej adopcji

Dyrektor Generalny rosyjskiego giganta bankowego Herman Gref, podczas konferencji fintech w Soczi wyraził swoje zdanie na temat kryptowalut. Według CEO rządy nie są jeszcze gotowe do rozstania ze scentralizowanymi walutami, a tym samym nie pozwolą zdecentralizowanym cyfrowym monetom na masową adopcję.

Podczas swojego wystąpienia Gref oświadczył, że jego zdaniem przywódcy polityczni starają się jak najszybciej powstrzymać krypto. Uważa on, że szczególnie rosyjskie władze nie rozstaną się ze scentralizowaną władzą oraz scentralizowanym systemem podaży pieniądza, przynajmniej w horyzoncie 10-letnim.

Nie jest prawdopodobne, aby jakikolwiek kraj był gotowy do rezygnacji ze scentralizowanego modelu podaży pieniądza. Nie pozwolą na [zdecentralizowane] kryptowaluty. Chociaż może to być odpowiedni model (tak jak dla mnie, jestem za modelem rozproszonym, w tym w podaży pieniądza) to wygląda jednak na to, że nie ma ich w kartach na następne(bądźmy optymistami) dziesięć lat-powiedział Herman Gref

Ogromny potencjał Blockchain

CEO Sberbanku jest bardziej optymistyczny w kwestii technologii blockchain. Uważa, że ​​prawdziwe implikacje ksiąg rozproszonych ujawnią się za około trzy do pięciu lat:

Technologia ta nie jest jeszcze gotowa. Kiedy to będzie gotowe? Moim zdaniem, od trzech do pięciu lat. Jeśli zapytacie mnie za pięć lat, może powiem coś więcej o jej miejscu, ale potencjał jest ogromny. Zastosowana w niej filozofia mogłaby drastycznie zmienić podejście w wielu dziedzinach. Udoskonalenie tej technologii może przynieść ogromną wartość zarówno przedsiębiorstwom, jak i społeczeństwu

Komentarz Grefa dotyczący przestrzeni jest zgodny z własnymi eksperymentami Sberbanku z blockchainem. Krajowy dostawca usług finansowych pracuje nad systemami wykorzystującymi tę technologię w celu zwiększenia wydajności świadczonych przez nią usług.

Pomimo nieco krytycznej opinii, dyrektor generalny sprzeciwia się całkowitemu zakazowi kryptowalut, ponieważ może to hamować rozwój podstawowej technologii i szkodzić wielu firmom w pracy z rozproszonymi systemami księgowymi. Podkreślił, że rozwój blockchain nie jest kosztowną sprawą dla społeczeństwa ze względu na jego samofinansowanie.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *