Chińska wyszukiwarka Baidu, tworzy projekt Totem

Chińska wyszukiwarka Baidu, tworzy projekt Totem

Baidu planuje ogłosić kluczowe funkcje swojego projektu Totem podczas konferencji 18 lipca.

Baidu to wyszukiwarka bardzo często określana jako chiński Google. W kwietniu uruchomiono platformę Totem opartą na Blockchain. Startup ma służyć przede wszystkim do zabezpieczania obrazów prawami własności intelektualnej. Twórcy tego rozwiązania planują zwiększyć wydajność w sferze własności obrazu, a także zapobiegać naruszeniom praw autorskich.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej firmy – Blockchain pomaga śledzić niektóre obrazy sprzedane, przedrukować je i zmienić prawa autorskie do tradycyjnych zdjęć.

Sztuczna inteligencja (AI)

Dzięki Blockchain Totem prawa do wizerunku i proces licencjonowania będą bardziej przejrzyste. Aplikacja będzie korzystać z technologii AI Baidu, aby zwracać uwagę na wszelkie naruszenia praw autorskich w Internecie.

Nagrody

Nagrody, które Totem chce zaoferować, będą działać jako mechanizm zachęcający do działania na platformie. Ponad to, udostępniono już możliwość przesyłania plików przez użytkowników. Ich funkcje są póki co podstawowe natomiast kwestią czasu jest ich rozszerzenie.

Projektanci i fotografowie są teraz zachęcani do ubiegania się o członkostwo online. Po zweryfikowaniu swojej tożsamości mogą przesłać swoje prace do Blockchain.

Podobne projekty

Kilka podobnych platform wykorzystało już technologię rozproszonej księgi do zarządzania prawami własności intelektualnej. Wcześniej w 2018 r. Kodak, słynna amerykańska firma, ogłosiła plany wprowadzenia blokady Blockchain KODAKOne i tokena KODAKCoin.

KODAKOne działa w podobny sposób jak Totem i między innymi umożliwia fotografom lepszą kontrolę nad zdjęciami.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *