Chiny ograniczą do minimum handel kryptowalutami

Chiny ograniczą do minimum handel kryptowalutami

Chiny coraz ostrzej o ograniczeniu kryptowalut. Dokładnie mówimy o platformach handlu kryptowalutami, które umożliwiają scentralizowany handel, w Chinach i poza nią.

Trochę ponad rok po tym, jak Chiny rozpoczęły atak na lokalny ekosystem kryptowalut, ta analiza ma teraz na celu dalsze eskalowanie. Cytując źródła, Bloomberga :

Chińskie władze rozważają środki “blokujące krajowy dostęp do platform domowych i platform offshore, które umożliwiają scentralizowany handel

Warto zauważyć, że mniejsze transakcje typu peer-to-peer w bitcoinie lub innych kryptowalutach nie będą podlegały żadnej kontroli, zgodnie z raportem.

Dostarczając informacje z wewnętrznej notatki ze spotkania rządowego, Reuters powołuje się na zastępcę gubernatora Chińskiego Ludu (PBoC), Pan Gongshenga, wzywającego rząd do wprowadzenia całkowitego zakazu scentralizowanego handlu. Notatka ze spotkania, które odbyło się w zeszłym tygodniu wśród internetowych organów regulacyjnych i innych organów ustawodawczych, również zawiera sugestię władz lokalnych i krajowych, że są ukierunkowane na scentralizowane centra handlu kryptowalutami oraz na szerszy sektor usług Bitcoin. Osoby i instytucje, które świadczą usługi rozliczeniowe i gwarancje, a nawet scentralizowani dostawcy portfeli internetowych także dostaną zakaz, który rzekomo dodano.

Szczegóły zbieżne z raportem Bloomberga

Pan zwrócił się również do chińskiego regulatora internetowego o zablokowanie dostępu, cenzurowanie chińskich użytkowników z krajowych i zagranicznych giełd kryptowalutowych wraz z aplikacjami mobilnymi, umożliwiającymi scentralizowane usługi handlowe. Platformy, które świadczą usługi płatności kryptowalut, powinny być usankcjonowane, dodał Pan. Zaniepokojony chińskim przepływem kapitałowym centralny bankier wezwał także władze do zbadania przekazów pieniężnych i usług transferu pieniędzy, które pomagają obywatelom przenosić fundusze z zagranicy.

Co więcej, Pan również zgodził się w stosunku do ostatnio zgłaszanych przez Chiny ograniczeń dla krajowych górników kryptowalutowych.

Zgodnie z notatką powiedział on zgromadzonym organom regulacyjnym i decydentom:

Pseudofinansowe innowacje, które nie mają związku z realną gospodarką, nie powinny być wspierane

JBank centralny Chin chce ograniczyć wydobywanie bitcoinów krajowych, prowadząc “w kierunku uporządkowanego wyjścia”. Chińscy górnicy bitcoinów już ustalili lub są w trakcie poszukiwania alternatywnych lokalizacji w krajach takich jak Szwajcaria i Kanada.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *