Coinbase potwierdza przejęcie Earn.com

Coinbase potwierdza przejęcie Earn.com

Po tygodniach plotek doczekaliśmy się potwierdzenia przejęcia Earn.com przez  firmę Coinbase.

Firma, której główna siedziba znajduje się w San Francisco ogłosiła wczoraj drugi wykup w przeciągu niespełna tygodnia. Tym razem chodzi o prężnie rozwijający się startup kryptowalutowy earn.com.

Postulaty umowy nie zostały ujawnione, ale TechCrunch informuje, że zapewnia inwestorów – którzy wspólnie budowali earn.com prawie 120 milionów dolarów na finansowanie – z dodatnim zwrotem z inwestycji. Wcześniej mówiło się, że kwota prawdopodobnie przekroczy 120 milionów USD.

Firma dawniej znana pod nazwą 21 Inc., uruchomiona jako wysoce uprzywilejowany startup kopiący Bitcoiny, ale ostatecznie przekształcił się w profesjonalną platformę sieciową opartą na kryptowalutach, która umożliwia użytkownikom zarabianie Bitcoinów.

Firma od dawna zapewnia, że rozwija token ERC20, aby zasilić swoją platformę w miejsce Bitcoina, co jest godne uwagi, ponieważ ostatnio Coinbase ogłosiła zamiar dodania pełnego wsparcia dla tokenów ERC20 do swojego pakietu produktów.

Co ciekawe, blog Coinbase ogłaszając przejęcie, poświęca dużo więcej miejsca na rozmowę z byłym szefem Earn.com Balaji Srinivasanem, który dołącza do Coinbase jako pierwszy główny oficer technologiczny.

To już drugie przejęcie w przeciągu tygodnia

Transakcja była drugim przejęciem w ciągu kilku dni roboczych. W piątek firma Coinbase ogłosiła, że zakupiła Cipher Browser, mobilny portfel Ethereum, który umożliwia użytkownikom dostęp do zdecentralizowanych aplikacji.

W tym przypadku również – twórca Peter Kim – dołączył do Coinbase jako kierownik zespołu inżynieryjnego i będzie pracował nad integracją niektórych funkcji Cipher w Toshi, mobilnej przeglądarce DApp Coinbase.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *