CoinDeal przenosi się na Maltę

CoinDeal przenosi się na Maltę

Przeniesienie siedziby spółki na Maltę to duży krok dla funkcjonowania CoinDeal, giełdy kryptowalut założonej przez trzech wrocławian.

Dla nas to bardzo duży krok, który pozwoli na swobodniejsze funkcjonowanie giełdy, a także zwiększa bezpieczeństwo samych użytkowników – mówi Kajetan Maćkowiak jeden z założycieli CoinDeal

Firmy mające zarejestrowaną działalność na Malcie mogą otrzymać certyfikat MDIA (Malta Digital Innovation Authority), który jest zbiorem praw regulujących funkcjonowanie podmiotów świadczących usługi w technologii Blockchain, w tym właśnie giełd kryptowalut.

Dzięki MDIA zwiększa się bezpieczeństwo użytkowników, gwarantując największe z możliwych obecnie zabezpieczeń na rynku. Rząd Malty podzielił proces wprowadzenia certyfikatu MDIA na cztery fazy konsultacji – wprowadzenia wytycznych dla audytorów dotyczących aplikacji blockchain, druga dotykała spraw związanych z technologią DLT (Distributed Ledger Technology). W trzeciej fazie konsultacji z ekspertami poruszano bezpieczeństwo użytkowników, a w czwartej uregulowano w jaki sposób osoby spoza Malty mają współpracować i korzystać z produktów zarejestrowanych na wyspie. Konsultacje posłużyły do wprowadzenia w życie certyfikatu i aktu MDIA.
Przenosiny wiążą się także z otworzeniem kont bankowych na Malcie, co wcale nie jest prostym procesem i boryka się z nim wiele firm.

Jesteśmy po bardzo owocnych rozmowach z jednym z banków i otwieramy w nim konto. To dla nas i naszych użytkowników bardzo ważny krok, który zapewnia jeszcze większą stabilność działania – dodaje Kajetan Maćkowiak

Malta jest jednym z najbardziej otwartych na zachodzące w świecie dynamicznie zmiany technologiczne. MDIA zachęca wiele start-upów do współpracy i rozwoju swoich produktów IT właśnie na Malcie – o państwie mówi się już oficjalnie, że jest to Blockchain Island.

Zależy nam na tym, aby rejestrowane były wszystkie działania oparte na technologii Blockchain. MDIA to krok bliżej w stronę regulacji rozproszonych rejestrów danych – mówił podczas wystąpienia dotyczącego MDIA premier Malty, Silvio Schembri

CoinDeal, giełda kryptowalut założona przez trzech wrocławian – Adama Bicza, Filipa Dzierżaka i Kajetana Maćkowiaka – działa dopiero od marca 2018 roku, a już ma na koncie spektakularne zaznaczenie swojego istnienia. CoinDeal jest sponsorem zespołu Premier League – Wolverhampton Wanderers. Działa społecznie, angażując się w działalność charytatywną, a także była sponsorem turnieju koszykówki ulicznej 3×3 Feel The Bit, w którym po raz pierwszy w historii nagrodą były kryptowaluty.

CoinDeal jest przy tym jedną z prężniejszych platform wymiany krypto – obecnie oferuje dostęp do 30 par kryptowalut, w tym najpopularniejszych, jak ethereum, bitcoin czy litecoin, ale też wielu alternatywnych coinów. Tym jednak, co odróżnia ją od innych, jest możliwość głosowania przez użytkowników nad wprowadzeniem do obrotu nowej kryptowaluty – jeśli osiągnie ona odpowiednią liczbę głosów, zostaje dodana do platformy.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *