Czerwona niedziela na rynkach kryptowalut

Czerwona niedziela na rynkach kryptowalut

 

Czerwona niedziela na rynkach kryptowalut spowodowana gwałtownymi spadkami, prawdopodobnie po wiadomościach, że amerykańska Commodity Futures Trading Commission „CFTC” (niezależna agencja w Stanach Zjednoczonych, która została utworzona po to, by regulować rynek kontaktów futures i chronić go przed nadużyciami) zażądała danych handlowych z 4 giełd kryptowalut.

W pierwszej setce najpopularniejszych kryptowalut nie znajdziemy dziś choćby jednej “zielonej” waluty. W przeciągu ostatniej doby kapitalizacja rynkowa skurczyła się o ponad 20 miliardów dolarów.

Spośród czołowych walut pod względem kapitalizacji najbardziej poszkodowane okazały się IOTA oraz EOS, które straciły odpowiednio 13,3 oraz 12 procent (źródło WorldCoinIndex). W czasie pisania artykułu IOTA utrzymuje swój kurs na poziomie 1,45 USD natomiast EOS 12,54 USD.

Giełdy, które otrzymały wcześniej wspomniany nakaz dostarczenia danych handlowych to Kraken, Coinbase, Bitstamp oraz itBit. Z danych statystycznych Coinmarketcap wynika, że są to 13, 14, 21 i 45 największe pod względem obrotu giełdy kryptowalutowe.
Wniosek CFTC jest częścią dochodzenia w sprawie tego, czy na tych platformach zachodzi jakakolwiek działalność, która mogłaby stanowić manipulację cenową.

Dzisiejszy dzień przyniósł także złe informację z rynku południowo koreańskiego. Media informują, że tamtejsza giełda Coinrail przegląda swój system pod kątem próby włamania. Jak twierdzi giełda, skutecznie odparto próbę ataku.

 

One Comment
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *