DEA:Bitcoin bardziej wykorzystywany do spekulacji niż do transakcji narkotykowych

DEA:Bitcoin bardziej wykorzystywany do spekulacji niż do transakcji narkotykowych

Agentka amerykańskiej agencji ds. Walki z narkotykami(DEA), Lilita Infante, w wywiadzie dla Bloomberga wyjaśniła, że działalność przestępcza z udziałem Bitcoina spadła o 80 procent od 2013 roku.

Pięć lat temu, kiedy Infante zaczęła przyglądać się Bitcoinowi w swoich sprawach w DEA, jej analiza danych blockchain wykazała, że ​​działalność przestępcza stanowiła około 90 procent transakcji w kryptowalucie. Teraz działalność przestępcza stanowi około 10 procent wszystkich transakcji. Według agentki, znacznie więcej Bitcoinów wykorzystywanych jest do spekulacji niż do ułatwiania przestępstw. Infante twierdzi, że liczba transakcji kryminalnych “wzrosła ogromnie”, ale stosunek ten gwałtownie się skurczył, ponieważ kryptowaluta przerodziła się w bardziej masową klasę aktywów.

W ciągu ostatniego roku trend wzrostowy był taki, że organizacje przestępcze, takie jak kartele narkotykowe, coraz częściej wykorzystują waluty cyfrowe w swoich działaniach, od prania pieniędzy po transfery transgraniczne, ponieważ są tańsze, szybsze i postrzegane jako bezpieczniejsze niż przechodzenie przez system bankowy- powiedziała Infante

Użytkownicy ciemnych serwisów internetowych coraz częściej korzystają z alternatywnych walut, takich jak Monero lub Zcash, aby anonimowo przeprowadzać transakcje. Infante twierdzi, że jej departament ma również sposoby na ich śledzenie, choć z pewnością trudniejsze do wyśledzenia są transakcje zabezpieczone, które są możliwe dzięki takim walutom skupionym na prywatności.

Agentka dodała również, że organy ścigania mogą analizować dane blockchain, aby prześledzić działalność przestępczą.

Blockchain w rzeczywistości daje nam wiele narzędzi umożliwiających identyfikację ludzi…Właściwie to chcę, żeby nadal z nich korzystali

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *