EOS - analiza kryptowaluty

EOS - analiza kryptowaluty

Opis kryptowaluty

EOS powstał 1 lipca 2017 roku w wyniku ICO przeprowadzonego przez block.one. Jest zdecentralizowanym systemem operacyjnym opartym na blockchain, zaprojektowanym do obsługi zdecentralizowanych aplikacji na skalę komercyjną poprzez zapewnienie wszystkich niezbędnych podstawowych funkcji, umożliwiając firmom tworzenie aplikacji blockchain w sposób podobny do aplikacji internetowych.
Jego struktura własności eliminuje opłaty transakcyjne, ponieważ użytkownicy mogą wykorzystywać zasoby proporcjonalnie do ich udziału, zamiast standardowego modelu płatności za transakcję. Ułatwia to również programistom aplikacji przewidywanie kosztów hostingu. Dodatkowo w odróżnieniu od swojego pierwowzoru(Ethereum) aplikacje tworzone w ramach tej kryptowaluty nie wpisują się pod główny łańcuch bloków, tylko stanowią odrębne łańcuchy, odchodzące od głównego. Twórcy kryptowaluty zadbali także o wysokie bezpieczeństwo, ponieważ EOS jest odporny na ataki typu DDoS. Jej przepustowość zależy od ilości posiadanych tokenów, wieć aby skutecznie “zapchać sieć” spamerzy musieliby posiadać znaczną ilość tokenów.Te cechy sprawiają, że EOS jest poważnym konkurentem Ethereum.

Dystrybucja

20% żetonów EOS zostało sprzedanych za około 185 mln USD w ETH w ciągu pierwszych 5 dni, 10% jest zarezerwowane dla block.one, natomiast pozostałe 70% tokenów EOS zostanie wyprodukowane i sprzedane po wartości rynkowej.

Łączna ilość tokenów, które będą rozdystrybuowane wynosi 1 000 000 000 sztuk.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *