Facebook tworzy zespół Blockchain prowadzony przez członka zarządu Coinbase

Facebook tworzy zespół Blockchain prowadzony przez członka zarządu Coinbase

David Marcus,szef aplikacji komunikatora “Facebook Messenger” oraz członek zarządu jednej z największych giełd kryptowalut Coinbase tworzy zespół, aby jak najlepiej wykorzystać blockchain na Facebook’u.

Wczoraj wieczorem na osobistej stronie Marcus’a została opublikowana informacja, w której czytamy:

Po prawie czterech niesamowicie satysfakcjonujących latach prowadząc messengera, zdecydowałem, że nadszedł czas, aby podjąć nowe wyzwanie. Zakładam małą grupę, aby zbadać i jak najlepiej wykorzystać blockchain na Facebooku, zaczynając od zera

Zespół będzie miał mniej niż dwanaście osób, a w jego skład wejdą miedzy innymi takie osoby jak :James Everingham(wiceprezes ds. inżynierii na Instagramie) oraz Kevin Weil(wiceprezes produktu Instagram)

Warto dodać, że David Marcus jest również byłym prezesem PayPal’a, więc temat płatności jest mu dobrze znany.

Facebook a kryptowaluty

W styczniu, dyrektor generalny Facebook’a Mark Zuckerberg powiedział, że będzie analizować waluty cyfrowe. Jego zdaniem siła zdecentralizowanych systemów, takich jak kryptowaluty, może pomóc odciągnąć władzę od scentralizowanego systemu i umieścić go z powrotem w rękach pojedynczych jednostek. Jednak w styczniu tego roku Facebook zainicjował całkowity zakaz reklam kryptowalut i ICO’s, który dla niektórych stał się zaskoczeniem, ponieważ założyciel Facebook’a Zuckerberg wcześniej wyraził zainteresowanie kryptowalutami.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *