Festiwal filmowy Sitges akceptuje kryptowalutę przy zakupie biletów

Festiwal filmowy Sitges akceptuje kryptowalutę przy zakupie biletów

Kryptowaluty znalazły nowe zastosowanie, tym razem chodzi o festiwal filmowy Sitges, który wykorzysta cyfrową walutę przy zakupie biletów.

Firma zajmująca się przedsięwzięciem donosi:
Ponad 200 000 gości, którzy w październiku będą mogli wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Sitges (Hiszpania), może kupić bilety o zerowej wartości transakcji, które są transferowane natychmiastowo.

Mike Hostench, zastępca dyrektora w Sitges, powiedział:

Jesteśmy ogromnie podekscytowani wejściem do przestrzeni blockchain w momencie jej wczesnego rozwoju. Zawsze byliśmy znani jako festiwal filmowy, który jest liderem w dziedzinie technologii oraz w dziedzinie filmów gatunkowych, w tym VR, i czujemy, że ten rozwój jest zgodny z tą tradycją

Platforma biletowa wykorzystuje technologię Blockchain opracowaną przez Slate Entertainment Group (SEG) kierowaną przez Michaela Moyala CEO i współzałożycieli Marino Kulasa i Cody’ego Hackmana.

Michael Moyal, CEO SEG, mówi:

Wierzymy, że pewnego dnia większość platform biletowych będzie zasilana technologią blockchain. Jako pierwsi nabywcy platformy biletowej Slatix i waluty Slate, Sitges będzie pionierem w branży rozrywkowej, który w pełni wykorzysta zalety tej technologii

W ostatnich miesiącach SEG wprowadził wielowarstwowy ekosystem rozrywkowy platform blockchain, w tym BINGE (platformę wideo na żądanie typu blockchain), SLATIX (aplikacja do elektronicznego biletowania blockchain) oraz SLATE (protokół narzędzi rozrywkowych blockchain).

SEG twierdzi, że technologia blockchain firmy Binge ma na celu “zrewolucjonizowanie produkcji i dystrybucji treści na całym świecie” poprzez zapewnienie sprawiedliwej rekompensaty i przejrzystości gospodarczej.

Festiwal, który odbędzie się w dniach 4-14 października 2018 roku w Katalonii w Hiszpanii, obejmuje coroczny Zombie Walk, światowe i międzynarodowe premiery oraz pokazy horroru, science fiction i klasyki fantasy.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *