Filipiny w otwartej wojnie z kryptowalutowym scamem

Filipiny w otwartej wojnie z kryptowalutowym scamem

Już 14 systemami inwestycyjnych powiązanych z kryptowalutami zajęła się Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Oficjalnie uważa, że ich głównym celem jest przyciągnięcie konsumentów w tym kraju do projektów nie bezpośrednio nazwanych piramidami. Regulator stara się na bieżąco informować opinię publiczną o tym, jak odróżnić potencjalne oszustwa internetowe od kryteriów, które wydają się podobne do opisów projektów w oświadczeniu.

Pełna lista :

1) NewG
2) Smart Capital
3) Gener8X
4) Paid2Prosper
5) CMT (Coins and Mining Trading)
6) PSO (PSOPOWER Apps)
7) TradeConnect
8) IronTrading (Team Bangon)
9) ExpertTrading
10) OneCash
11) Lucky Coins
12) Miner’s Investment Group
13) Digital Coin Trading
14) All Pal for All Seasons

SEC stwierdził, że każda osoba, która działa jako sprzedawca, pośrednik lub sprzedawca dla tych projektów inwestycyjnych może podlegać ściganiu, które skutkuje maksymalną karą w wysokości 5 milionów pesos (lub 277 000 USD) grzywny lub pozbawienia wolności w wymiarze 21 lat

W wydanym dziś 18.04 oświadczeniu o charakterze doradczym regulator wymienia nazwy 14 projektów inwestycyjnych, w tym np. Onecash, które zostały już ogłoszone przez SEC w poprzednim ostrzeżeniu. Komisja stale pokazuje rosnący wysiłek organu nadzoru finansowego, aby wzmocnić kontrolę nad działaniami kryptowalut na Filipinach.

W dalszym opisie SEC mówi, że te projekty inwestycyjne – uznane przez agencję za niezarejestrowane papiery wartościowe – zwykle mają na celu “nierealne zwroty w wysokości od 10 procent do 200 procent miesięcznie” i twierdzą, że inwestują w kryptowaluty, aby “uzasadnić swoją zdolność do zarobkowania”.

Ostrzeżenie pojawia się również w momencie, gdy ustawodawcy w kraju naciskają na przyspieszenie egzekucji, które mają na celu zaostrzenie kar za przestępstwa związane z kryptowalutami. Wywołane niedawnym represjonowaniem przez policję krajowych oszustw bitcoinowych, które kosztowały 50 milionów dolarów od krajowych ofiar.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *