Giełda Coinbase tworzy nowy mechanizm inwestycyjny z Wilshire Phoenix

Giełda Coinbase tworzy nowy mechanizm inwestycyjny z Wilshire Phoenix

Coinbase Custody uruchamia fundusz kryptowalutowy z Wilshire Phoenix.

Jedna z największych światowych giełd kryptowalut Coinbase zawarła umowę partnerską z firmą zarządzającą aktywami Wilshire Phoenix. Umowa ma na celu ustanowienie nowego funduszu o wartości 500 milionów dolarów.

Źródło przychodów

Nowi partnerzy sugerują, że inwestorzy otrzymają stałe dochody z powodu zmniejszenia ryzyka zmienności rynku i obecnego spadku cen kryptowalut. Jednocześnie fundusz odrzuca instrumenty pochodne i inne instrumenty lewarowane, aby osiągnąć główne zadanie w celu ograniczenia ekspozycji kontrahenta i dodatkowych opłat związanych z takimi inwestycjami.

Według założyciela i dyrektora generalnego Wilshire’ego Phoenixa, Billa Hermanna, współpraca z wiodącą  giełdą crypto w USA oferuje jego firmie “najlepszą w swojej klasie platformę dla bezpiecznych zasobów cyfrowych“.

Powstające narzędzie inwestycyjne to najnowszy dodatek do wielu produktów instytucjonalnych oferowanych przez Coinbase. Wiadomość o joint venture między Coinbase Custody a nowojorskim Wilshire Phoenix pojawiła się po tym, jak platforma handlująca kryptowalutami z siedzibą w San Francisco zebrała 300 milionów dolarów kapitału, co spowodowało wycenę rynkową aż 8 miliardów dolarów.

Lista firm, które wzięły udział w serii E rundy finansowania, obejmuje Polychain Capital, Y Combinator Continuity, Wellington Management oraz Andreessen Horowitz. Według informacji zamieszczonych na blogu firmy, Tiger Global Management przeprowadził ostatnią rundę inwestycyjną Coinbase.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *