Giełda UpBit wynagradza osoby dostarczające informacji o oszustwach

Giełda UpBit wynagradza osoby dostarczające informacji o oszustwach

Południowokoreańska giełda – Upbit zaczyna wynagradzać osoby, które ujawniają informację o nieuczciwych inwestycjach kryptograficznych. Ma to być pierwszy krok w kierunku zniwelowania oszustów i hacków na rynku.

W marcu giełda zaproponowała pełny frontalny atak na oszustwa i oszustwa, wzywając społeczność, aby pomogła w kontrolowaniu przestrzeni kosmicznej, a teraz, po zgłoszeniu 10 przypadków, wypłaciła sześć z nich.

Śledzenie oszustw

Jest to pierwszy krok w dużych giełdach, takich jak Upbit, która jest trzecią co do wielkości na świecie z 24-godzinnym obrotem handlowym o wartości 1,1 mld USD aby doprowadzić do uporządkowania przestrzeni kryptowalut.
Upbit monitoruje nielegalne wielopoziomowe systemy transakcji monet własnym monitoringiem. Policja jest stale informowana o aktualnych podejrzeniach popełnienia przestępstwa.

Czyszczenie przestrzeni kryptograficznej

Po wielu oszustwach i kilku hackach na dużych giełdach we wcześniejszych częściach tego roku, giełdy zaczęły walczyć z przestępcami. Najpierw Binance oferował nagrodę w wysokości 250 000 $ za informację o hakerach, którzy dostali się do ich systemu, a następnie Upbit.

Upbit ogłosił w marcu: “Jeśli nielegalni wielopoziomowi świadkowie lub ofiary zgłaszają się do Upbit i agencji śledczych w tym samym czasie, nagroda pieniężna zostanie przyznana” – potwierdził Upbit.

Wygląda na to, że plan Upbit działa, ponieważ zgłoszono 10 przypadków oszustw programowych, z których sześć zostało podjętych przez giełdę, a informatorzy zostali opłaceni.

“Od czasu wdrożenia systemu otrzymano 10 spraw, a sześć zostało wybranych. 6 czerwca wysłaliśmy nagrodę w wysokości 1 miliona KRW z uznaniem dla wnioskodawców “- poinformował Upbit.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *