Górnicy zwiększają ekonomię Kanady. Protest działaczy ochrony środowiska

Górnicy zwiększają ekonomię Kanady. Protest działaczy ochrony środowiska

Obiekt wydobywczy Hut 8 zużywa tyle energii, że mieszkańcy Medicine Hat mogą doświadczyć przerw w dostarczaniu energii elektrycznej.

Kanadyjski portal informacyjny CBC donosi, że miasto o nazwie Medicine Hat, na terenie którego zamieszkuje mniej niż 60 000 mieszkańców, stało się tak popularne wśród górników kryptowalut, że lokalne władze nie mają innego wyboru, jak wyciągnąć wtyczkę, aby zapobiec zaciemnieniom dla mieszkańców. Tymczasem wydobycie pozostaje istotną częścią gospodarki tego miasta.

Ogromny obiekt górniczy

Firma wydobywcza z siedzibą w Toronto, wyłożyła ponad 100 milionów dolarów w ogromnym zakładzie wydobywczym zlokalizowanym w północnej części miasta. Ta górnicza farma prawdopodobnie wydobywa ponad 20 BTC dziennie. Jednak ma to swoją cenę – ten obiekt zużywa ponad 60 MW mocy, co oczywiście prowadzi do oskarżeń, że przemysł wydobywczy marnuje zbyt dużo energii.

Liczne grupy środowiskowe wyraziły poważne obawy. W szczególności mówiąc o niebezpiecznej emisji dwutlenku węgla (większość energii elektrycznej w tym regionie pochodzi z paliw kopalnych).

Podłoże gospodarki miasta

Z drugiej strony, Hut 8, który zatrudnia około 40 pracowników, daje ogromny impuls gospodarce Medicine Hat. Burmistrz miasta, Ted Clugston, jest jednym z tych, którzy wykazują poparcie dla wydobycia kryptowalut, twierdząc, że Medicine Hat w przyszłości oferowałoby firmom zachętę w postaci taniej energii. Clugston twierdzi, że Hut 8 mógł zbudować swój zakład górniczy w dowolnym miejscu, ale wybrali Medicine Hat ze względu na jego narzędzie gazowe, które wciąż rośnie. Dodaje także, że przedsiębiorstwa wydobywcze nie mogą w pełni polegać na energii odnawialnej.

Warto zauważyć, że raport CBC na temat wydobycia bitcoin’ów wywołał gorącą dyskusję w sekcji komentarzy, w której niektórzy twierdzili, że żadne miasto nie powinno marnować swoich zasobów na kolejny program “Ponzi”, podczas gdy inni komentatorzy opowiedzieli się za wydobyciem kryptowalut.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *