Government Blockchain Association wydaje własny token

Government Blockchain Association wydaje własny token

Government Blockchain Association (GBA), organizacja non-profit, która łączy profesjonalistów z branży w celu opracowywania rozwiązań opartych na blockchain dla sektora publicznego, opublikowała niedawno oficjalny dokument dotyczący nowego tokena. Według Forbesa może to być krok do przodu dla nowego, tokenizowanego ekosystemu.

Tokenizacja wszystkiego

Widzieliśmy już tokenizowane wyspy tropikalne, ale po raz pierwszy stowarzyszenie biznesowe uruchamia własny żeton. GBA przedstawiło swój plan wydania tokena dla swojej organizacji, aby motywować i nagradzać za udział w swoich szeregach członkowskich. Nie jest to zbiórka pieniędzy, ponieważ nie ma to nic wspólnego z tradycyjnymi ICO. W białej księdze stwierdza się, że token GBA zostanie użyty do stworzenia systemu nagradzania wewnątrz stowarzyszenia. 25 000 monet zostanie przydzielonych członkom społeczności za ich różne wkłady (wygłaszanie przemówień, organizowanie spotkań itp.).

Gerard Dache, prezes GBA, podkreślił, że system tokenów posłuży jako rekompensata dla wczesnych uczestników, którzy pomogli zbudować organizację bez żadnego wynagrodzenia. Byłby to również mechanizm zachęcający do uczestnictwa przyszłych członków, a nawet mógłby służyć jako środek wymiany dla transakcji międzyrządowych i wewnątrzrządowych.

Żetony zostaną rozdane zgodnie z rankingiem społeczności za pomocą inteligentnych umów, które pomogą wyeliminować oszustwa i możliwość popełnienia błędu ludzkiego. Mogą one być wykorzystywane do opłacania składek członkowskich (które wahają się od 49 do 5000 USD rocznie), odbierania szkoleń, certyfikatów itp.

Eksperyment GBA będzie testem, który, jeśli się powiedzie, może posłużyć jako szablon dla innych alternatyw dla tradycyjnego modelu, ponieważ tokenizowana struktura zarządzania daje członkom możliwość głosowania i uczestniczenia w decyzjach organizacyjnych i kwestiach politycznych o znaczeniu zarówno lokalnym, jak i globalnym.

Wiemy, że wiele się nauczymy i planujemy wykorzystać ten eksperyment do stworzenia nowych modeli rozproszonego zarządzania. Mamy nadzieję, że będzie to wielki wkład w przyszłość społeczno-gospodarczą, którą umożliwi technologia blockchain- powiedział Dache

One Comment
  1. Rynek? To ludzie aż tak na potęgę się bogacą, że stać ich na telefon droższy o połowę niż kilka lat temu? Piszesz bzdury, to Apple bada na ile sobie może pozwolić, a że mają na świecie masę zapatrzonych jak w boga fanbojów, to windują ceny pod niebiosa.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *