Harvard i inne szanowane uniwersytety zaczynają kupować Krypto

Harvard i inne szanowane uniwersytety zaczynają kupować Krypto

Prestiżowe amerykańskie uniwersytety stawiają na krypto za pośrednictwem firm inwestycyjnych.

Fala inwestycji w wirtualne monety zdaje się przenosić do dużych instytucji edukacyjnych w USA. Rozeszła się wieść, że Harvard, MIT i Stanford oraz kilka innych dużych uniwersytetów, przekazały fundusze na umieszczenie w funduszach kryptograficznych.

Wieloryby z branży edukacyjnej powoli akceptują krypto

Pozostałe uniwersytety to Dartmouth College i University of North Carolina. Ogłoszono, że wszystkie pięć instytucji zainwestowało w co najmniej jeden fundusz zajmujący się zasobami kryptograficznymi. Ich inwestycje wynoszą dziesiątki milionów USD.

Na początku bieżącego roku okazało się, że Uniwersytet Yale, który zarządza największym kapitałem po Harvardzie, również włożył nieco poniżej 30 milionów dolarów w dwa fundusze pracujące z monetami kryptowalutnymi.

Pomimo kroków podjętych przez czołowe uniwersytety na świecie, ich inwestycje są niewielkie w skali globalnej. Mimo to, eksperci uważają, że ich wkład może pomóc w uprawomocnieniu branży.

Burzliwy sentyment wśród “instytucjonalnych”

Renomowani eksperci, tacy jak Mike Novogratz, są zdania, że ​​następna krypto-fala będzie wywołana przez wkłady instytucji finansowych. Inni analitycy wspomnieli także, że kilka instytucji finansowych i edukacyjnych, które zazwyczaj inwestują w gigantów technologicznych, czeka na większych graczy, takich jak Yale czy Harvard, aby zrobić pierwszy krok i kupić krypto.

Poza tym niedawna ankieta przeprowadzona przez Fundstrat wykazała, że ​​duże fundusze hedgingowe, które już dołączyły do ​​grona posiadaczy kryptowalut, są znacznie bardziej optymistyczne niż zwykli inwestorzy detaliczni, jeśli chodzi o przyszły rozwój rynku aktywów kryptograficznych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *