IBM doda 1800 miejsc pracy we Francji do inicjatyw technologicznych, w tym Blockchain

IBM doda 1800 miejsc pracy we Francji do inicjatyw technologicznych, w tym Blockchain

IBM ogłosił, że utworzy 1800 miejsc pracy we Francji w ciągu najbliższych dwoch lat na potrzeby nowych inicjatyw technologicznych, w tym rozwoju technologii blockchain.

The International Business Machine(IBM) stwierdziło, że planuje utworzyć 1800 miejsc pracy we Francji w ciągu najbliższych dwóch lat w obszarach takich jak artificial intelligence(Al), cloud computing oraz Internet of Things(IoT). Wiadomość została ogłoszona przez szefa IBM Ginniego Rometty na konferencji Tech for Good Summit w Paryżu, której gospodarzem był francuski prezydent Emmanual Macron. IBM planuje zatrudnić konsultantów biznesowych, architektów IT, programistów i ekspertów technicznych, w tym zarówno nowych absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów.

Prezydent Macron jest pewien, że sztuczna inteligencja zmieni każdą pracę, każdy zawód i każdą branżę. W IBM dzielimy się tym przekonaniem i widzimy jego dowód każdego dnia, a firma Watson wywiera wpływ wykładniczy we Francji i na całym świecie, dlatego przynosimy 1800 nowych miejsc pracy do Francji, aby zaspokoić rosnący popyt na sztuczną inteligencję wśród naszych klientów-powiedział Rometty

Nowi pracownicy zostaną przeszkoleni w Akademii IBM France, która wkrótce zostanie uruchomiona. Akademia kształci również klientów i partnerów w celu zdobycia zaawansowanej wiedzy i umiejętności w nowej erze technologii w znacznym stopniu zależnej od sztucznej inteligencji i blockchain.

IBM będzie nadal współpracować z rządem, aby upewnić się, że Francja ma wykwalifikowaną siłę roboczą niezbędną do skorzystania z tej wyjątkowej epoki-powiedział Nicolas Sekkaki, dyrektor generalny IBM France

IBM współpracuje z francuskim rządem również nad przełomowym modelem edukacyjnym firmy P-TECH (Pathways to Technology Early College High School). IBM stworzył P-TECH w 2011 r., Aby zapewnić młodym ludziom – głównie ze środowisk defaworyzowanych, umiejętności i kwalifikacje wymagane do pracy w XXI wieku.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *