Imperial College: Kryptowaluty mogą stać się główną metodą płatności w ciągu 10 lat

Imperial College: Kryptowaluty mogą stać się główną metodą płatności w ciągu 10 lat

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Imperial College London, kryptowaluty takie jak Bitcoin mają potencjał by stać się szeroko stosowaną formą płatności w nadchodzącej dekadzie, ponieważ posiadają już jedną cechę obecnych walut fiducjarnych.

Waluty cyfrowe jako kolejny etap naturalnej ewolucji pieniędzy

W swoim raporcie badawczym zatytułowanym “Cryptocurrencies: Overcoming Barriers to Trust and Adoption”, eksperci uważają, że kryptowaluty mogą już zastąpić tradycyjne pieniądze, ponieważ posiadają już jedną z ich podstawowych funkcji. Są magazynem wartości.

Profesor William Knottenbelt i dr Zeynup Gurguc z Imperial College Business uważają, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie są jeszcze gotowe, aby pełnić funkcje jednostki rozliczeniowej w systemie gospodarczym oraz środka wymiany, ponieważ muszą zostać poddane do poprawy w różnych obszarach, zarówno w zakresie projektowanie jak i skalowalności. Obecnie większość kryptowalut zbudowanych jest na blockchain’ach, które nie są zaprojektowane do obsługi dużych transakcji.

Ponadto raport sugeruje, że należy uczynić kryptografię bardziej przyjazną dla ludzi, którzy nie posiadają ich specjalistycznej wiedzy. Jeśli kryptowaluty mają stać się szeroko stosowane, ich cena musi się ustabilizować i stać się mniej zmienna. Posiadanie znormalizowanego podejścia regulacyjnego na całym świecie również znacząco wspomoże proces adopcji.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *