Izraelskie władze podejmują kroki w celu rozkwitu branży kryptowalutowej

Izraelskie władze podejmują kroki w celu rozkwitu branży kryptowalutowej

Izraelskie organy regulacyjne chcą stworzyć dogodne warunki dla dużych firm, które pracują lub chcą pracować w branży kryptowalutowej

Zgodnie z ostatnią decyzją izraelskich organów regulacyjnych, które stwierdziły, że kryptowaluty są środkiem płatniczym, a nie papierem wartościowym, według najnowszych doniesień The Times of Israel wiele dużych firm zamierza inwestować i faktycznie pracować z kryptowalutami a sporą część z nich dodała nawet “blockchain” do swoich nazw poprzez zmianę nazwy ich firm. Z tego powodu władze Izraela uważają, że ważne jest ustanowienie niezbędnych środków regulacyjnych, aby umożliwić tym firmom legalną pracę z cyfrowym “majątkiem” oraz pomoże to zwabić potencjalnych inwestorów dla firm, które nie są w żaden sposób powiązane z kryptowalutami lub przemysłem związanym z blockchain. Więcej szczegółów zostało opisanych w raporcie “Times of Israel”.

Własna kryptowaluta Izraela “Szekel”

Całkiem niedawno izraelscy regulatorzy po raz pierwszy odnieśli się do kryptowalut i opodatkowali je w takim sam sposób jak wszystkie kraje, które akceptują podatki od krypto na podstawie zysków kryptograficznych. Poza tym rząd zainicjował badania mające na celu stworzenie własnej wirtualnej monety o nazwie “Szekel”. Jest to scentralizowana moneta, którą rząd chce wyemitować, wraz ze wszystkimi niezbędnymi procedurami spełniającymi kryteria przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, których bitcoin nie spełnia. Jeśli lokalna wirtualna waluta zostanie zatwierdzona, koszty jej utworzenia zostaną uwzględnione w budżecie na 2019 rok.

Zatwierdzenie waluty cyfrowej pozwoliłoby na dodanie jej do budżetu na 2019

Istnieje więc szansa, że Izrael może stać się bezpieczną przystanią dla kryptowalut i być jednym z pierwszych, którzy szeroko wdrażają nową technologię, a co za tym idzie odbiję się to pozytywnie na cenę cyfrowych walut.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *