Kenia reguluje bitcoina i kryptowaluty

Kenia reguluje bitcoina i kryptowaluty

Parlament narodu afrykańskiego upoważnił sekretarza skarbu do sporządzenia projektu rozporządzeń w celu wpasowania waluty cyfrowej w przepisu obowiązujące w kraju. Jeszcze nie wiadomo, jak będą przebiegać regulacje, ale wydaje się, że z przesłanek parlamentu wynika, że Kenia chciałaby objąć technologię, podobnie jak ma to miejsce w wielu innych krajach afrykańskich.

W poszukiwaniu odpowiedzi

Kenijski Komitet Finansów i Planowania Narodowego wezwał sekretarza skarbu państwa, Henry Roticha, żądając natychmiastowej odpowiedzi, dlaczego Skarb Państwa, a także Centralny Bank Kenii, nie ustanowiły regulacji dla przestrzeń kryptograficznej i do opodatkowania handlowców kryptograficznych.

Fascynujące jest to, jak szybko rząd Kenii zareagował na wiadomość o tym, że przestrzeń kryptowalutowa kwitnie w kraju, ale organizacje rządowe nie zrobiły nic w jej kierunku.

Przewodniczący komitetu ds. Planowania, Joseph Limo, powiedział :

Jesteśmy zaskoczeni, że nawet Bank Centralny nie ma świadomości, że jest sklep w Kenyatta University, bankomat w mieście i hotel w Nyeri, który handluje bitcoinem. Ludzie w Kenii handlują miliardami w wirtualnej przestrzeni, ale Skarb Państwa nie licencjonuje i nie opodatkowuje go tak jak handelu M-Pesa i transakcji bankowych

Trudno to naprawić

Oczywiście, globalnie zauważono, że cała przestrzeń kryptowalutowa jest trudna do uregulowania, zwłaszcza gdy próbuje się osiągnąć równowagę między umożliwieniem rozwoju innowacji.

Obiecujący potencjał

Mimo to, nawet przy trudnościach związanych z regulacją kryptowalut, kenijskie podejście do starań, aby zrobić to jak najszybciej, jest obiecujące dla mieszkańców Kenii, którzy rozpoczęli projekty kryptowalut i handlują cyfrowymi zasobami.

Jeśli Kenia ma pozytywnie zareagować na Bitcoin, może to być duży impuls dla wciąż rozwijającej się gospodarki. Wielu uważa, że kryptowaluty mogą pomóc afrykańskim narodom uciec od hegemonii zachodniego systemu finansowego, który dominuje na świecie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *