Kierownicy i dyrektorzy rezygnują ze stanowisk aby przejść do branży kryptowalut

Kierownicy i dyrektorzy rezygnują ze stanowisk aby przejść do branży kryptowalut

Przestrzeń kryptowalutowa, odkąd zaczęła marsz w stronę głównego nurtu, zdołała przyciągnąć wielu kluczowych pracowników technicznych i biznesowych do swoich drzwi. Urok tej nowej technologii i potencjalnie rewolucyjny fintech dostarczył wiele imponujących umysłów do tego nowego ekosystemu.

Ostatnim, o którym wspominaliśmy w jednym z naszych artykułów, był Tim Wagner, dyrektor generalny kilku jednostek biznesowych Amazon Web Services. Połączył siły z Coinbase, największą amerykańską giełdą kryptowalut.

Zasilanie przestrzeni fintech

Ponieważ kryptowaluty wciąż są nową i rozrastającą się przestrzenią, istnieje wiele możliwości rozwoju i odkrywania nowych terytoriów. Tylko z tego powodu wiele jasnych umysłów z finansów, technologii, biznesu i zarządzania znajduje w nich urok niemożliwy do powstrzymania.

Wagner, jako przykład, jest kimś, kto prowadził usługi takie jak AWS Lambda, Amazon API Gateway i AWS Serverless App Repository, a także spędził kilka lat na różnych kierowniczych stanowiskach w firmie Microsoft.

Przyniesie bogactwo talentu, który niekoniecznie opiera się na kryptowalutach, ale jest ważny w jego zdolności do pomocy w rozprzestrzenianiu cyfrowych walut do głównego nurtu.

Niekończąca się lista

Wagner nie jest jedynym, który wkracza w tę przestrzeń, ani nie jest największym nazwiskiem.

Giełda kryptowalut Gemini, prowadzona przez bliźniaków Winklevoss, ostatnio zatrudniła byłego dyrektora New York Stock Exchange, Roberta Cornisha, jako głównego technologa.

Portfel kryptowalutowy Blockchain zatrudnił najwybitniejszego szefa Goldman Sachs, Breanne’a Madigana, jako szefa sprzedaży instytucjonalnej i strategii.

Dyrektor generalny ds. płatności na Facebooku, Kahina Van Dyke, dołączyła niedawno do Ripple jako nowa wiceprezes ds. Rozwoju biznesu i korporacji.

Jako dyrektor w dziale księgowości PricewaterhouseCoopers, Ben Ingram zrezygnował ze stanowiska w firmie i dołączył do giełdy bitcoin.com.au jako dyrektor generalny.

Ekscytująca przestrzeń

W świecie biznesu panuje prawdziwe podekscytowanie kryptowalutami i Blockchainem, a dla tych, którzy nie przechodzą do niego od razu, istnieją możliwości wyodrębnienia się w tradycyjnych firmach.

Badanie Thomson Reuters dowiodło, że jedna na pięć instytucji finansowych rozważa handel kryptowalutami w 2018 r., jako kolejny przykład rozprzestrzeniania tej technologii.

Tak więc, ponieważ coraz więcej szefów branży przyłącza się do marszu kryptowalutowego, pomaga to legitymizować przestrzeń, ale pomaga także przenieść lata doświadczeń z innych sektorów na obszar jeszcze raczkujący pod względem biznesowym. Ma to pomóc by wzrastać w przestrzeni głównego nurtu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *