Kolejny przypadek piramidy w świecie kryptowalut “DavorCoin”

Program inwestycyjny kryptowaluty, który w zeszłym miesiącu wywołał gniew regulatorów stanowych w Teksasie, ogłosił w zeszłym tygodniu, że zamyka swoją platformę kredytową.

DavorCoin, został porównany do BitConnect przez Texas State Securities Board (TSSB), biorąc pod uwagę fakt, że obie strony korzystały z pożyczek i obiecały wypłacić stały dochód odsetkowy inwestorom. 2 lutego zarząd wydał Davorcoin’owi wyrok, twierdząc, że osoby odpowiedzialne za program celowo ukrywały informacje od potencjalnych interesariuszy.

Zamówienie awaryjne dowiodło, że DavorCoin mówi inwestorom, że mogą uzyskać lukratywne zyski inwestując w program pożyczkowy oparty na nowej kryptowalucie znanej jako Davorcoin. Inwestorzy rzekomo kupują davorcoin, a następnie pożyczają je DavorCoin

Niecały tydzień później ci, którzy stali za DavorCoin, ogłosili zamknięcie powiązanej platformy pożyczkowej z powodu spadku wartości żetonu DAV.

Według danych z WordlCoinIndex, cena osiągnęła prawie 180 USD nieco ponad miesiąc temu, ale do dnia ogłoszenia wartość DAV wynosiła około 3 USD. Dane wskazują, że wartość DAV spadła jeszcze bardziej, wynosząc około 0,03 USD w czasie prasy.

Zespół napisał w poście na blogu z 7 lutego:

Nie ma dla nas wątpliwości, że nasz program pożyczek negatywnie wpłynął na wartość DAV, ponieważ krypto-środowisko zmieniło się ostatnio dramatycznie, zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby chronić naszą platformę i naszą wspaniałą społeczność, jednak cena DAV wciąż malała od 180 USD do 0,5 $ w ciągu 20 dni, w wyniku czego zdecydowaliśmy się zmienić naszą strategię i zakończyć nasz program kredytowy, który stał się jedynym powodem spadku wartości DavorCoin

Blog dalej stwierdza, że ​​osoby odpowiedzialne za DavorCoin będą dążyć do reanimacji swojej ceny poprzez “przekształcenie DAV w silną kryptowalutę”. Jednak od tej daty nie było oficjalnych postów na jego kontach na Twitterze.

Post Author: cryptofakty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *