Koreańska giełda kryptowalut Coinrail zhakowana na około 40 milionów dolarów

Koreańska giełda kryptowalut Coinrail zhakowana na około 40 milionów dolarów

W niedziele południowokoreańska giełda kryptowalut Coinrail, poinformowała że ​​padła ofiarą ataku hakerskiego, a straty szacuję się na około 40 milinów dolarów.

W poniedziałek na swojej stronie internetowej, Coinrail potwierdził, że zawiesił swoje usługi po “cyber intruzach” co rzekomo spowodowało spadki na rynku kryptowalut. Hakerzy ukradli żetony NPXS -projektu Pundi X o wartości 19,5 milionów dolarów, ATC od Aston X o wartości 14 milinów dolarów, 6 milionów dolarów w tokenach Dent oraz ponad 1 milion dolarów w TRON. We wszystkich przypadkach firmy wydające te same żetony nie zostały zhakowane, a zdobyte tokeny należą do użytkowników Coinrail.

Atak najbardziej odczuł projekt Pundi, który twierdzi, że ten incydent uderzył w jego 3 % całej podaży żetonów. Pundi zamroził skradzione żetony i zaprzestał handlu swoimi tokenami we wszystkich giełdach, aby pomóc w śledztwie.

Obecnie potwierdzono, że 70 % monet zostało bezpiecznie przechowane i przeniesione do portfela offline. W przypadku 30 procent, które zostały skardzione, Coinrail powiedział, że ​​dwie trzecie z nich jest obecnie zamrożone.

Pozostała jedna trzecia monet jest badana przez policje, odpowiednie giełdy oraz twórców żetnów-Coinrail

Obecnie Coinrail według Coinmarketcap to 90 pod względem wielkości giełda kryptowalutowa na świecie z 24-godzinnym obrotem handlowym wynoszącym około 2 miliony USD.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *