Ledger: Sprzedaż ponad miliona portfeli przyciąga inwestorów tj. Google oraz Samsung

Ledger: Sprzedaż ponad miliona portfeli przyciąga inwestorów tj. Google oraz Samsung

Najpopularniejsza firma na świecie  zajmująca się produkcją fizycznych portfeli do przechowywania kryptowalut Ledger, odnotowała w 2017 roku sprzedaż ponad miliona sztuk, przy rocznym zysku w wysokości 25 milionów Euro.

W wywiadzie dla Forbes, prezes Ledger’a Pascal Gauthier powiedział, że wzrost zapotrzebowania na portfele fizyczne spowodował brak bezpiecznych platform, które można wykorzystać do podpisywania transakcji na publicznym blockchain’ie.

Sam blockchain jest bezpieczny, ale ma jedną wadę. Jeśli zgubisz klucz prywatny, nie ma banku zajmującego się twoimi aktywami ani żadnego sposobu na ich odzyskanie. Ludzie się tego boją, dlatego postanowili kupić nasze portfele-powiedział Gauthier

W styczniu bieżącego roku Ledger pozyskał 75 milionów dolarów pod dowództwem miliardowego inwestora technologicznego Tim’a Draper’a. W tym roku firma ma pozyskać kolejne finansowanie w wysokości wielu milionów dolarów. Jak wynika z doniesień mediów, niektóre z największych konglomeratów technologicznych na świecie, takich jak Samsung, Siemens i Google wykazały zainteresowanie Ledger’em.

Według Gauthiera kolejna runda finansowania Ledger’a będzie miała na celu zdobycie pieniędzy na dostarczenie produktów firmy na dużą skalę dla inwestorów instytucjonalnych. Na ten moment inwestorzy nadal korzystają z usług stron trzecich, takich jak Xapo lub Coinbase, aby przechowywać swoje pieniądze.

Po atakach hakerskich w 2018 roku stało się jasne, że wiele giełd nie jest tak bezpiecznych, jakby się mogło wydawać. Wśród ofiar znalazły się się takie platformy jak: Coincheck, Bithumb oraz Coinrail. Ta pierwsza straciła ponad 500 milionów USD z powodu błędu firmy w przechowywaniu jej funduszy w kryptowalucie NEM.  S

Staje się coraz bardziej jasne, że rozwiązania takie jak te, które obecnie są oferowane przez Ledger, będą potrzebne na rynku, jeśli w najbliższej przyszłości będzie on nadal opłacalny.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *