LG pracuje nad wdrożeniem własnego systemu blockchain "Monachain"

LG pracuje nad wdrożeniem własnego systemu blockchain "Monachain"

Jedna z największych korporacji elektronicznych w Korei Południowej LG CNS, pracuje nad wdrożeniem własnego systemu blockchain “Monachain”.Usługa skierowana jest do klientów korporacyjnych i może być stosowana w przemyśle finansowym, publicznym, telekomunikacyjnym i produkcyjnym.

LG CNS jest spółką zależną Grupy LG, która została założona w 1987 roku. Firma świadczy usługi informatyczne, w tym doradztwo, integrację systemów IT i integrację sieci.

Monachain to wewnętrzna platforma blockchain dla przedsiębiorstw, której kluczowym celem będzie koncentrowanie się na cyfrowym uwierzytelnianiu,wspólnej walucie cyfrowej oraz na cyfrowym zarządzaniu globalnymi dostawami produktów grupy LG. Co ciekawe, platforma umożliwia także uczestnikom tworzenie własnych cyfrowych portfeli walutowych oraz ​​pracuje nad infrastrukturą bankowości społecznościowej z bankami komercyjnymi, umożliwiając im emisję i dystrybucję waluty cyfrowej za pośrednictwem platformy blockchain.

Opracowujemy opartą na chmurze platformę e-zamówień i wykorzystujemy blokowe zapobieganie fałszowaniu dokumentów elektronicznych. Tworzymy zintegrowany system uwierzytelniania i elektroniczny system upraszczania dokumentów- czytamy na ich stronie internetowej

Monachain używa zdecentralizowanego identyfikatora, aby umożliwić weryfikację tożsamości cyfrowej, w której uczestnicy łańcucha blokowego będą mogli samodzielnie zweryfikować swoją tożsamość na smartfonie przed dokonaniem płatności.Platforma oparta jest na Cordie, oprogramowaniu do rozproszonego zezwolenia opracowanym przez globalne konsorcjum blockchain bankowych kierowane przez nowojorską firmę R3.

Obecnie firma ma zespół złożony z 50 osób pracujących na blockchain, jednak w przyszłości ilość ta zostanie podwojona.

LG nie jest jedyną korporacją z branży elektronicznej, która zainteresowała się technologią blockchain. W kwietniu pisaliśmy, że Song Kwang-woo, szef blockchain w Samsung SDS Co., powiedział “Bloombergowi”, że wdrożenie systemu blockchain może obniżyć koszty wysyłki o 20 procent, a także skrócić czas między wprowadzaniem produktów a wysyłkami.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *