Londyński meczet prawdopodobnie jako pierwszy zaakceptuje darowizny w postaci kryptowalut

Londyński meczet prawdopodobnie jako pierwszy zaakceptuje darowizny w postaci kryptowalut

Turecki meczet Shackwell Lane Mosque w Londynie jest w pierwszym w Wielkiej Brytanii, który prawdopodobnie będzie przyjmował darowizny w postaci kryptowalut.

Przewodniczący Shacklewell Lane Mosque Erkin Guney powiedział, że rozważa ruch aby zaakceptować Bitcoin’a i Ethereum dla darowizn. Składki te zostałby przeznaczone na naprawy strukturalne w meczecie, pomagając biednym członkom społeczności w kosztach pogrzebu i karmiąc mniej zamożne rodziny muzułmańskie.

To są nowe pieniądze. Poruszają się z duchem czasu. Nie różni się niczym od przekazywania pieniędzy z banku- powiedział Erkin

Wkrótce zdaliśmy sobie sprawę, że to stosunkowo niezbadana woda. Za granicą było kilka meczetów, które ogłosiły, że zamierzają przyjąć kryptowaluty. Wygląda na to, że możemy być pierwsi w Wielkiej Brytanii, aby to zrobić-dodał

Gurmit Singh, założyciel Combo Innovation, londyńskiego startup’u technologicznego blockchain skupiającego się na muzułmańskich finansach, doradził meczetowi, jak bezpiecznie odbierać, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty.

Istnieje wiele sprzecznych opinii przywódców islamskich dotyczących legalności kryptowalut. Temat ten był przedmiotem dyskusji na różnych konferencjach islamskich od 2016 r. W styczniu 2018 r. Wielki Mufti Egiptu, Sheikh Shawki Allam, powiedział, że nie jest zwolennikiem wirtualnych walut i bardzo by to docenił, gdyby władze je zakazały. Z drugiej strony, malezyjski bank centralny, który nadzoruje najbardziej wpływową gospodarkę świata finansów islamskich, oświadczył w lutym, że kryptowaluty należą do ludzi i musi zdecydować, jak je uregulować.

Muzułmanie mają przekazać 2,5 procent swojego majątku na cele charytatywne podczas Ramadanu, corocznej darowizny, która jest obowiązkowa dla wszystkich, z wyjątkiem najbiedniejszych muzułmanów.

Jeśli inicjatywa okaże się sukcesem, można się spodziewać, że Bitcoin i inne kryptowaluty stopniowo staną się powszechnie akceptowane w wierze islamskiej, która szacowana jest na 1,8 miliarda osób na całym świecie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *