Microsoft wprowadza Ethereum Proof-of-Authority na platformie Azure

Microsoft wprowadza Ethereum Proof-of-Authority na platformie Azure

Microsoft przedstawia nowy Blockchain jako usługę (BaaS)

Nowy algorytm sieci Ethereum będzie podobno pozwalał na “bardziej efektywny” sposób budowania zdecentralizowanych aplikacji (DApps) dla sieci prywatnych lub konsorcjów, gdzie “wszyscy uczestnicy porozumienia są znani i renomowani“.

Istniejące rozwiązanie Proof of Work zostało wdrożone dziesiątki tysięcy razy w różnych branżach. Dzięki rozległemu rozwojowi na naszej platformie, uzyskaliśmy wspaniałe opinie od społeczności, które pomogły nam w opracowaniu kolejnego produktu księgi Ethereum. Z przyjemnością ogłaszamy wydanie Ethereum Proof-of-Authority(PoA) na platformie Azure- czytamy na oficjalnym blogu Microsoft Azure

Brak możliwości “kopania”

Microsoft Ethereum Proof-of-Authority na Azure zapewni przedsiębiorstwom możliwość budowania aplikacji na blockchain, które nie są zabezpieczone przez algorytmy Proof-of-Work. Brak takich algorytmów powoduje, że sieć nie nadaje się do wydobycia, co często wymaga mechanizmów zaufania. W przeciwieństwie do Proof-of-Work (PoW) – istniejącego protokołu na Azure , algorytm PoA opiera się na zasadzie zatwierdzonych tożsamości lub walidatorów na blockchain i nie wymaga konkurencji w dokończeniu transakcji.

Proof-of-Authority zawiera wbudowaną zdecentralizowaną aplikację (DApp lub dApp) o nazwie “Governance DApp”, która zapewnia członkom konsorcjum uprawnienia do zarządzania siecią lub delegowania uprawnień do głosowania na innych. Uczestnicy sieci mogą również delegować inne węzły do ​​głosowania w ich imieniu w przypadku, gdy ich główne węzły przejdą w tryb offline, zapewniając wszystkim członkom utrzymywanie stałego udziału w konsensusie. Governance DApp zapewni również, że każdy członek konsorcjum będzie miał kontrolę nad własnymi kluczami, co pozwali na w pełni chronione podpisywanie na wybranym portfelu użytkownika.

Aby zwiększyć elastyczność programistów, a także użyteczność produktu, firma Microsoft zintegrowała obsługę inteligentnych kontraktów przy użyciu własnego zestawu narzędzi WebAssembly (Wasm) firmy Parity. Umożliwi to programistom projektowanie inteligentnych kontraktów przy użyciu dobrze znanych języków programowania, takich jak C, C ++ i Rust, podczas gdy uczą się Solidarity, podstawowego języka programowania Ethereum. Za pomocą Ethereum Proof-of-Authority na platformie Azure, użytkownicy mogą łatwo skonfigurować topologię sieci blockchain w ciągu kilku minut, “zamiast spędzać godziny na budowaniu i konfigurowaniu infrastruktury“.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *