Nasdaq oferuje pomoc w zwalczaniu oszustw na rynku kryptowalut

Nasdaq oferuje pomoc w zwalczaniu oszustw na rynku kryptowalut

Operator giełdy Nasdaq Inc. oświadcza, że ​​może rozwiązać problem skandali, które wstrząsają branżą kryptowalut.

Narzędzie do ustaw

Aktualnie Nasdaq kończy 10-letnią pracę nad opracowaniem narzędzi egzekwowania prawa dla papierów wartościowych, walut i innych rynków oraz może ich użyć do ograniczenia manipulacji i innych oszustw zagrażających cyfrowym monetom.

Regulatorzy, giełdy brokerów i ich zespoły monitorujące mogą używać zaawansowane technologie ciągłego monitorowania i kontroli cyfrowego rynku walutowego w celu analizowania i zapobiegania nadużyciom, schematom pompowania i składowania, handlu papierami wartościowymi, obmyślaniu, fałszowaniu i warstwowaniu.

Rosnąca popularność

Nasdaq udziela licencji na swoją technologię nadzoru rynku na giełdy, w tym co najmniej jedną z rynku kryptograficznego: Gemini założona przez bliźniaków Winklevoss. Nasdaq po raz pierwszy zaczął uzyskiwać dostęp do tych usług od firm kryptograficznych niewiele ponad dwa lata temu, ale popyt na nie wzrósł pod koniec zeszłego roku, przy gwałtownym wzroście kursu wymiany krytowalut.

Szef nadzoru wymiany i nadzoru Nasdaq, Tony Sio, powiedział :

Z tygodnia na tydzień nasza usługa się rozwija. Nie będziemy współpracować ze wszystkimi firmami, ponieważ wiele z nich jest na dość wczesnym etapie lub nie są jeszcze renomowane

Władze wielu krajów obawiają się, że wirtualne waluty są często atakowane przez oszustów, którzy wykorzystują gwałtowne wahania cen i brak regulacji rządowych. W maju Bloomberg poinformował, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wszczął śledztwo w sprawie możliwej manipulacji handlem bitcoinami.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *