Nowozelandzka giełda Cryptopia zyskuje ponad 2 mln klientów w ciągu jednego roku

Nowozelandzka giełda Cryptopia zyskuje ponad 2 mln klientów w ciągu jednego roku

Cryptopia, giełda wymiany walut z siedzibą w Nowej Zelandii, to giełda angażująca w swoją działalność dużą liczbę monet. Niedawno giełda ogłosiła, że liczba jego zwykłych użytkowników wzrosła o około 120 procent od końca 2017 roku. Obecnie osiągnęła 2 miliony użytkowników.

Wzrost pośród ogólnego kryzysu

Mimo że rynek pozostaje na minusie, wiele krajów nadal czerpie korzyści z “kryzysu” kryptograficznego. Cryptopia, jak się wydaje, jest jednym z tych startupów, który radzi sobie całkiem dobrze, podobnie jak wiele innych firm. Giełda ogłosiła nieoczekiwany wzrost bazy użytkowników o ponad 100 procent od czasu, gdy Bitcoin osiągnął 20 000 USD. Teraz Cryptopia może pochwalić się nieco ponad 2 milionami handlowców.

Więcej klientów – więcej pracowników

Oprócz wzrostu liczby użytkowników, liczba pracowników na liście płac Cryptopii również wzrosła. Obecnie prawie 100 pracowników pomaga zespołowi zarządzającemu pracować z większą liczbą klientów. Przez prawie rok liczba pracowników wzrosła o prawie 400 procent.

Cryptopia zatrudniła również nowego dyrektora zarządzającego, który nadzoruje zespoły sprzedaży i marketingu. Wcześniej ten człowiek pracował w lokalnym biurze Microsoft w pozycji CMO.

Australia pomaga w wymianie Nowej Zelandii

Cryptopia i inne lokalne giełdy krypto cieszą się wzrostem i zyskami ze względu na pozytywne reakcje Australii w zakresie inwestycji w kryptografię.

Lokalne media podają, że nastąpił duży wzrost inwestycji w kryptografię wśród lokalnych inwestorów detalicznych i przeciętnych gospodarstw domowych. Według sondażu, w którym wzięło udział 2000 respondentów, w sierpniu prawie 15% ankietowanych posiadało krypto w porównaniu do zaledwie 5% w zimie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *