Oszczędność 8 mld GBP i odbudowa zaufania społecznego przy użyciu Blockchain

Oszczędność 8 mld GBP i odbudowa zaufania społecznego przy użyciu Blockchain

Brytyjski minister Eddie Hughes wydał raport pod tytułem “Unlocking Blockchain”, w którym wezwał rząd do wykorzystania Blockchaina dla korzyści całego społeczeństwa.

Szczegóły raportu

Hughes uważa, że rząd powinien priorytetowo wykorzystać Blockchain, aby umożliwić wolność społeczną, usprawnić pracę i przywrócić zaufanie społeczne.

Minister podkreśla, że technologia rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) nie ma na celu wtargnięcia w życie obywateli, ale ma pomóc przede wszystkim w lepszej współpracy z rządem.

Hughes uważa, że DLT pozwoliłoby zaoszczędzić znaczną ilość środków w długim okresie, około 8 miliardów funtów (10,56 miliarda dolarów) na pracę departamentów rządowych.

“Główny Oficer Blockchain” to osoba, która miała by sprawować nadzór nad prowadzonymi działaniami oraz nad postępem w tej dziedzinie.

Odpowiedź rządu

Brytyjskie władze w dużym stopniu przyglądały się i studiowały DLT, natomiast nie jest jasne czy parlament jest przekonany do wykorzystania tego typu rozwiązania.

Nie jest jednak wykluczone, że pomysł i dążenie do poprawy sytuacji przez Hughesa nie zakończy się pozytywnie, ponieważ wybrane agencje pracują w oparciu o raport i starają się osiągnąć jak najlepszą efektywność pracy rządu. Już niebawem możemy spodziewać się pierwszych efektów.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *