Pineapple Fund został oficjalnie zakończony po przekazaniu 55 milionów dolarów w BTC

Pineapple Fund został oficjalnie zakończony po przekazaniu 55 milionów dolarów w BTC

Wczoraj twórca Pineapple Fund “Pine” napisał w pożegnalnym poście na Reddit, że przekazując swoją ostatnią darowiznę do “Internet Archive” finalnie zamknęli fundusz, obdarowując tym samym 60 różnych organizacji charytatywnych na kwotę 55 milionów dolarów(5104 BTC).

W grudniu zeszłego roku anonimowy użytkownik Reddit’a zdecydował się przekazać większość bitcoinów różnym organizacjom charytatywnym, nazywając je Funduszem Ananasowym. “Pine” stworzył stronę internetową, której celem było przekazanie 5057 BTC, o wartości prawie 86 milionów USD, kiedy jeden BTC był wyceniany na około 20 000 USD. Okazało się, że kwota ta jest o 31 milionów mniejsza niż początkowo przewidywano z powodu dramatycznego spadku rynku kryptografii na początku 2018 roku. 

Zgodnie z oświadczeniem Pine’a, ostatnia darowizna została przekazana do “Internet Archive”, e-biblioteki, która zapewnia filmy, książki i oprogramowanie bez żadnych kosztów.

Minęło już pięć miesięcy, a właśnie przekazałem moją ostatnią darowiznę z Pineapple Fund do Internet Archive. Sądzę, że to dobry moment na pożegnanie

Jednym z głównych beneficjentów była organizacja Water Project, organizacja charytatywna, której celem jest zapewnienie bezpiecznej, czystej wody pitnej społecznościom w Afryce.

W grudniu fundusz Pineapple dał 1 mln USD na organizację charytatywną, która testuje skuteczność stosowania MDMA(ecstasy) w leczeniu PTSD.

Wszystkie organizacje oraz ilość pieniędzy przekazanych na każdą z nich, możemy zobaczyć na oficjalnej stronie funduszu: https://pineapplefund.org/

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *