Pozew grupowy wzniesiony przeciwko JPMorgan

Pozew grupowy wzniesiony przeciwko JPMorgan

JPMorgan został trafiony pozwem zbiorowym w związku z zarzutami związanymi z niezapowiedzianymi i zbyt dużymi opłatami za użycie kart kredytowych w celu kupna kryptowalut.Dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, niesławnie nazwał bitcoin’a oszustwem, a teraz te słowa powracają, by go prześladować.

Całkowity brak rzetelnego zawiadomienia posiadaczy kart Chase’a spowodował, że nieświadomie ponoszą oni miliony dolarów z tytułu opłat za zaliczki gotówkowe i nieopłacalne odsetki od każdego zakupu krypto” – zawarte w skardze

 

Chase nie obciążył użytkowników kart debetowych podobnymi opłatami.

Brady Tucker:
Powód wymieniony w skardze z 10 kwietnia, oświadczył, że Chase Bank niesłusznie obciążył go 143,30 dolara i 20,61 dol odsetek, wynikających z zakupów dokonanych przy użyciu jego karty Chase w styczniu i lutym.

Rzecznik Chase powiedział agencji Reuters, że bank wprowadził zakaz kupowania bitcoin i altcoins za karty kredytowe, i zrobili to “z powodu związanego z ryzykiem kredytowym” i zwrócił uwagę, że klienci nadal mogą używać swoich kart debetowych połączonych z kontem kontrolnym do zakupów i ominąć opłaty. JPMorgan nie był jedynym bankiem, który zakazał używania kart kredytowych do bitcoinów, ponieważ Bank of America, Citi i inni podjęli podobne działania.

Zgodnie z pozwem istnieją “setki” i “być może tysiące” innych klientów Chase, którzy podobnie spotkali się z tymi nieoczekiwanymi opłatami na swoich kontach. Podczas gdy pozew może dotyczyć opłat, nie byłoby zaskakujące, aby dowiedzieć się, że chodzi również o zasadę.

Tucker skontaktował się z obsługą klienta JPMorgan Chase i dał im szansę na usunięcie zarzutów lecz bezskutecznie.
Prawnicy Tucker’a twierdzą, że naruszają amerykańską ustawę o pożyczaniu, która ma chronić konsumentów przed “nieuczciwymi obciążeniami kredytowymi i praktykami kart kredytowych.” Mówi również, że instytucje finansowe muszą informować klientów o wszelkich zmianach warunków na piśmie.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *