Przedsiębiorca Kim Dotcom: Inwestuj w Bitcoina i złoto

Przedsiębiorca Kim Dotcom: Inwestuj w Bitcoina i złoto

Wielki krach nadchodzi

Przedsiębiorca Kim Dotcom, który w przeszłości stworzył udaną platformę do udostępniania plików Megaupload, niedawno opublikował tweet na swoim profilu dla ponad 734 000 obserwujących, w którym zachęca, aby ludzie zaczęli inwestować w złoto oraz kryptowaluty takie jak Bitcoin. Twierdzi, że dolar amerykański “stanie się bezwartościowy”, ponieważ rząd USA dodaje co roku 1 bilion dolarów do swojego długu, który nigdy nie zostanie spłacony. Zadłużenie zniszczy USA i doprowadzi do załamania gospodarczego na świecie.

W poprzednich tweetach Dotcom wyjaśnił swoje rozumowanie. W jednym z nich cytował ministra finansów Rosji, który zauważył, że kraj zmniejszył inwestycje w amerykańskie aktywa i uznał USD za “ryzykowne narzędzie do płatności”.

Choć tweet Kim’a wydaje się być kontrowersyjny, to jego ostrzeżenia mogą nie być bezpodstawne. Jak wynika z niedawnego raportu Biura Budżetowego Kongresu, deficyt federalny wzrósł o 20% w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Od 1 października do lipca wydatki przekroczyły przychód o 682 miliardy dolarów, czyli o 116 miliardów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku podatkowego.

Przedsiębiorca dodał również, że średni dług na rodzinę w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie 845 000 USD.

Średnie nierzeczywiste zobowiązanie w USA wynosi obecnie 938000 USD na jednego podatnika. Każdy, kto uważa, że ​​dług USA może być rozwiązany poprzez wzrost gospodarczy, nowe zadłużenie lub drukowanie większej ilości dolarów, jest idiotą – Kim Dotcom

Oczekuje się, że deficyt Stanów Zjednoczonych osiągnie na koniec roku 793 miliardy dolarów i zbliży się do 1 biliona dolarów w 2019 roku. Prawdopodobnie spłaty odsetek związane z obsługą długu będą najszybciej rosnącymi wydatkami rocznymi. Za 30 lat obsługa długu przekroczy wydatki na obronę i ubezpieczenie społeczne.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *