Ripple zamierza zwiększyć użyteczność XRP

Ripple zamierza zwiększyć użyteczność XRP

Od czasu uruchomienia w 2013 roku, Ripple jest jedną z pięciu największych kryptowalut. Jednak jej popularność nadal nie jest satysfakcjonująca. Cena nie rośnie pomimo licznych niedawnych partnerstw z globalnymi bankami i instytucjami finansowymi.

Główny problem polega na tym, że ludzie po prostu nie używają monety jako środka płatniczego, ale jako narzędzie inwestycyjne.

Zespół Ripple uważa, że znalazł inny sposób na rozwiązanie tego problemu.

Rozdawanie monet XRP

Pod koniec marca Ripple przekazał około 29 milionów dolarów w XRP amerykańskim nauczycielom i szkołom, co ogłoszono podczas talk show prowadzonego przez Stephena Colberta. Później Ashton Kushner przekazał 4 mln $ w XRP na rzecz Ellen DeGeneres Wildlife Fund. Wydawać się może, że firma kryptograficzna rozdaje monety światu, aby te faktycznie zaczęły działać.

Dla przypomnienia, na 100 miliardów XRP około połowy zostało w rękach twórców. To doprowadziło niektórych do wniosku, że kierownictwo firmy teoretycznie ma techniczną możliwość manipulowania ceną tokena.

Uruchomienie Vloga

Niedługo ukaże się nowa seria zatytułowana “The Ripple Drop”. Ponieważ zwykle słowo “drop” w przestrzeni kryptowalut oznacza bezpłatne rozdawanie tokenów zwykłym użytkownikom. W tym przypadku tak nie jest, nazwa ta została prawdopodobnie wybrana w celu przyciągnięcia uwagi mediów i inwestorów.

Według przedstawicieli firmy Ripple firma chce zapewnić przejrzystość swojej społeczności i dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Filmy “The Ripple drop” pojawią się dwa razy w miesiącu w poniedziałki i przedstawią najnowsze wiadomości dotyczące klientów, nowych rozwiązań i partnerstw Ripple.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *