Samsung prawdopodobnie zacznie używać blockchain

Samsung prawdopodobnie zacznie używać blockchain

Samsung jest globalnym gigantem produkcyjnym, który potrzebuje sporo organizacji i bezpieczeństwa, jeśli chodzi o wysyłkę swoich towarów. Mając to na uwadze, nie jest szczególnie zaskakujące, że Samsung Electronics Co. rozważa zainwestowanie w system księgi blokowej w celu śledzenia swoich globalnych przesyłek.

Samsung Electronics Co. rozważa wprowadzenie systemu księgowania blokowego, aby śledzić globalne przesyłki warte dziesiątki miliardów dolarów rocznie.Song Kwang-woo, szef Blockchain w Samsung SDS Co., powiedział “Bloombergowi”, że wdrożenie systemu blockchain może obniżyć koszty wysyłki o 20 procent, a także skrócić czas między wprowadzaniem produktów a wysyłkami.

Będzie to miało ogromny wpływ na łańcuchy dostaw w przemyśle wytwórczym, powiedział Song.

Blockchain to podstawowa platforma, która napędza naszą cyfrową transformację-dodał

Podczas gdy firmy z całego świata powiedziały, że planują wdrożyć technologię blockchain na wszystkich elementach, od płatności transgranicznych po śledzenie cyklu życia kurczaków w supermarketach, Samsung Group jest jednym z pierwszych światowych producentów, który na poważnie przygląda się tej technologii.

W świetle błyskotliwego wzrostu bitcoin’a, technologia blockchain została zareklamowana jako przełom, który zmieni sposób, w jaki transakcje są rejestrowane, weryfikowane i udostępniane.
Nie ma pewności, kiedy Samsung wprowadzi księgę blockchain (ani czy w ogóle będzie), ale możemy spodziewać się, że więcej firm zainwestuje w tę technologię w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ zapotrzebowanie na wydajność i bezpieczeństwo nadal rośnie.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *