Student w Japonii zbudował aplikację krypto do interakcji z politykami

Student w Japonii zbudował aplikację krypto do interakcji z politykami

Aplikacja PoliPoli ma zbliżyć polityków i ich potencjalny elektorat.

Student, o którym mowa w artykule ma na imię Kazuma Ito i jest 19-letnim dyrektorem generalnym własnej firmy PoliPoli Inc. Jego celem podczas tworzenia aplikacji o tej samej nazwie było przekonanie wyborców i kandydatów do głosowania, aby się między sobą komunikowali.

Ito nie jest sam w sobie politykiem, ale jak powiedział dziennikarzom, uważa, że sposób, w jaki działa polityka, musi zostać zmieniony. Uważa, że politycy muszą w większym stopniu rozwiązywać problemy społeczne.

Jak działa PoliPoli

Pierwsze uruchomienie aplikacji miało na celu wybór burmistrza w mieście Ichikawa, prototyp aplikacji zawierał konta społeczne pięciu kandydatów i oferował strony, na których wyborcy mogli bezpośrednio zapytać o różne rzeczy.

Wówczas aplikacja uzyskała 1000 pobrań. W ten sposób aplikacja i jej zespół zdołały przyciągnąć sporo uwagi. Jak się okazało, pomogło to w przyciągnięciu ważniejszych polityków w późniejszym czasie.

Żetony krypto

Kazuma Ito planuje uaktualnić swoją aplikację i wprowadzić tokeny do rozdania jako nagrody za zamieszczanie komentarzy, które będą “lubiane” przez innych uczestników, do komentarzy ocen pozostawionych przez innych użytkowników oraz do wypełniania formularzy pytaniami.

Politycy, którzy dołączą do aplikacji i uzyskają większość “polubień” od użytkowników, będą również uprawnieni do tokenów. Ci użytkownicy, którzy publikują obraźliwe komentarze lub po prostu zaczynają trollować innych, nie otrzymują żadnych tokenów Polin. Firma planuje rozpocząć rozprzestrzenianie się żetonów wczesną jesienią 2018 roku przed wyborami rządowymi, które mają się odbyć w 2019 roku.

Kupowanie danych użytkowników

Ostatecznym celem startupu jest umożliwienie użytkownikom dokonywania transakcji monetami z kandydatami, którzy pojawiają się w aplikacji. Gdy tylko kandydaci do wyborów otrzymają od ich elektoratu wystarczającą liczbę żetonów Polin, otrzymają opcję wykupienia danych o wyborcach zebranych przez PoliPoli. Dane tych użytkowników mogą zostać wdrożone w celu uzupełnienia ich strategii politycznych i wyborczych.

Dalsze plany

Po tym jak żetony Polin rosną pod względem popytu i popularności oraz zyskują wystarczającą płynność, startup chce wymieniać monety na giełdach kryptograficznych co pozwoli im na wykorzystanie ich jako waluty cyfrowej w operacjach finansowych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *