Szwajcarski Bank jako pierwszy w kraju będzie oferować konta bankowe firmom kryptograficznym

Szwajcarski Bank jako pierwszy w kraju będzie oferować konta bankowe firmom kryptograficznym

Hypothekarbank Lenzburg staję się pierwszym bankiem w Szwajcarii, który dostarczy rachunki bankowe firmom kryptograficznym oraz z branży blockchain.

Jeszcze nie tak dawno firmy z branży kryptowalutowej oraz blockchainowej nie były mile widziane w szwajcarskich bankach. Teraz regionalny bank Hypothekarbank Lenzburg otwiera drzwi dla spółek fintech typu blockchain i crypto, donosi 6 czerwca niemiecki oddział Cointelegraph.

Dyrektor Generalny Hypothekarbank Lenzburg, Marianne Wildi, powiedziała:

To kwestia wiarygodności dla nas, jako banku z opartą na technologii strategią współpracy z firmami fintech, współpracować z młodą sceną krypto i blockchain w Szwajcarii

Wildi podkreśliła, że ​​zdaję sobie sprawę z problemu prania brudnych pieniędzy w obszarze firm kryptograficznych i ICO. Podobno Hypothekarbank Lenzburg jest bardzo selektywny w przyjmowaniu nowych klientów, a ostatnio zgodził się na otwarcie rachunków bankowych tylko dwóm firmom z branży kryptograficznej. Przed podjęciem decyzji o współpracy ze startupami kryptograficznymi, bank przeanalizował “bardzo dokładnie” kwestie związane z ryzykiem oraz poinformował szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA).

Bank zatrudnił ekspertów Geissbuehler, Weber & Partner, aby poddawać przedsiębiorstwa wyczerpującej, wielopłaszczyznowej analizie pod względem ich kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej(due diligence).

Mają duże doświadczenie w sektorze kryptografii i analizują wnioski klientów pod kątem ich tła prawnego i potencjalnego wpływu na nas, dając naszemu zarządowi rekomendację-powiedziała Wildi

Hypothekarbank Lenzburg planuje przekazać klientom koszty due diligence – co oznacza, że ​​konta kryptograficzne będą droższe niż zwykłe korporacyjne szwajcarskie konto bankowe.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *