Technologia blockchain usprawni transport publiczny Malty

Technologia blockchain usprawni transport publiczny Malty

Minister Transportu Malty Ian Borg, ogłosił partnerstwo z brytyjskim startup’em blockchain Omnitude, którego celem jest ulepszenie usług transportu publicznego Malty.

Malta weszła w partnerstwo z brytyjskim startup’em Omnitude, aby wykorzystać system blockchain do usprawnienia usług transportu publicznego poprzez stworzenie platformy transportowej i logistycznej. Oprócz prac nad udoskonaleniem krajowego systemu transportowego, Omnitude współpracuje również z Formułą 1, aby zapewnić korzyści blockchain dla zaawansowanych projektów wyścigowych i inżynieryjnych.

Ian Borg, Minister Transportu, Infrastruktury i Kapitału Malty, powiedział:

Wierzymy w technologię blockchain i jej szerokie zastosowania dla rządu. Widzimy jej potencjał w szeregu departamentów rządowych oraz będzie ona stanowiła fundamentalną platformę technologiczną w ramach naszego zobowiązania do wspierania innowacji. Poprawi to jakość życia i ułatwi dostęp do informacji maltańskim obywatelom. Technologia Blockchain jest kluczową częścią naszej narodowej strategii technologicznej, która pozwoli nam przekształcić różne sektory

Chris Painter, CEO i założyciel Omnitude, powiedział:

Rządy na całym świecie zaczynają dostrzegać potencjał blockchain do redukcji kosztów i usprawnienia usług. Malta ma niezwykle postępowy rząd. Jesteśmy podekscytowani potencjałem, jakie daje to partnerstwo. Oczekujemy współpracy z rządem maltańskim w celu zbadania możliwości wszechstronnego ekosystemu blockchain Omnitude

Trzeba wiedzieć, że Malta jest jednym z krajów, z których warto czerpać inspiracje podczas prac nad kryptowalutami i projektami blockchain. Naród z otwartymi ramionami oraz bez wprowadzania rygorystycznych przepisów przyjął wszystkie projekty związane z kryptografią. Nie tak dawno polska giełda BitBay, oficjalnie poinformowała o przeniesieniu się na Maltę.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *